پلیس البانی : از افراد تهدید شده به مرگ باید حمایت به عمل اید ؟!


نوشته روی عکس :گزارش پلیس در مورد وضعیت مجاهدین ایرانی در آلبانی

( افرادی که تصمیم به ترک این گروه گرفته و مخالف ترور ( ترک جهاد ) هستند . از جانب سازمان مجاهدین یا همان فرقه رجوی تهدید به قتل شده اند . در این گزارش اشاره شده که جدالی که بین این اعضا که مخالف عمل کرد این سازمان هستند که جدا شدند احتمال ترور این افراد توسط افراد افراط گرای مریم رجوی وجود دارد. پلیس این تهدیدات را جدی گرفته و افراد مورد تهدید را حمایت و تحت مراقبت دارد )
پلیس البانی : از افراد تهدید شده به مرگ باید حمایت به عمل اید ؟!
در این مقاله تلاش میکنم که مختصری از گزارش پلیس البانی که در سایت فاکس ویب انتشار داده شده را به فارسی ترجمه و انتشار بدهم. تا افراد اسیر در فرقه رجوی هوشیار باشند که در دام سران فرقه گرفتار نباشند .قسمت های که ، داخل پرانتزمی باشد ترجمه از سایت فاکس ویب می باشد.گزارش پلیس است و قسمت دوم تحقیق خود سایت فاکس ویب می باشد .
* در گزارشی که پلیس یا سرویس اطلاعات البانی شیش ، در تاریخ 23 مارس در فاکس ویب انتشار داده است . نشان می دهد که ( افرادی که تصمیم به ترک این گروه گرفته و مخالف ترور ( ترک جهاد ) هستند . از جانب سازمان مجاهدین یا همان فرقه رجوی تهدید به قتل شده اند . در این گزارش اشاره شده که جدالی که بین این اعضا که مخالف عمل کرد این سازمان هستند که جدا شدند احتمال ترور این افراد توسط افراد افراط گرای مریم رجوی وجود دارد. پلیس این تهدیدات را جدی گرفته و افراد مورد تهدید را حمایت و تحت مراقبت دارد )
در ادامه اشاره می کند : ( که سازمان جهاد گرای ایرانی که به نام مجاهدین خلق ، فرقه رجوی یا شورای ملی مقاومت از سال 2013 در البانی حضور دارند . از البانی خواستار حملات تروریستی و کارهای خشونت امیز علیه ایران هستند . در نتیجه البانی قوانین خودش را در این رابطه دارد : قانون مجازات البانی ، احکام زندان برای تبلیغ جنگ و کارهای تروریستی دارد .
سازمان مجاهدین توسط سرویس اطلاعاتی ایالات متحده به البانی منتقل شدند . و به عنوان یک سازمان جاسوسی و تروریستی علیه ایران استفاده قرار گرفته می شود. و سناتور های افراطی امریکائی مانند جان بولتون و جان مک کین محافظت ( حمایت ) می شوند. همین طور توسط بعضی از مقامات البانی حمایت می شوند .مجاهدین خلق قوانین البانی را نادیده میگیرند .
حضور کوزوو های جهادی و تکفیری که در سال 2011 تا 2013 در البانی بودند مردم را به جهاد علیه سوریه دعوت می کردند . سپس همین گروه به سازمان های تروریستی مانند داعش یا جبهه النصر پیوستند . )

در همین رابطه فاکس ویب گزارشی از وضعیت فرقه رجوی در البانی تهیه کرده که ضمیه گزارش پلیس شده است که به شرح زیر است :
وضعیت :
تا به این تاریخ 2745 تبعه ایرانی در چند سال گذشته در قلمرو جمهوری البانی زندگی می کنند . این افراد اعضای سازمان مجاهدین هستند ، غالبا به عنوان مخالفان ایرانی شناخته می شود . ورود این پناهجویان ایرانی که از سازمان مجاهدین خلق هستند . پیامد های امنیت داخلی برای ما ایجاد میکنند . زیرا این افراد عمیقا تلقی شده اند و بخشی از ساختار نظامی بوده اند ، در جنگ با ارتش و اعمال تروریستی بسیاری شرکت کرده اند .
سازمان مجاهدین خلق یا سازمان مجاهدین خلق ایران ، که به عنوان مجاهدین یا مجاهدین خلق شناخته می شوند . یک گروه انقلابی مارکسیست اسلامی است که در سال 1965 تاسیس شده است .باتوجه به اطلاعات جمع اوری شده تاکنون معلوم میشود که:
در تاریخ 2018 / 01 / 06 یک ایرانی به نام احسان بیدی از اعضای سابق سازمان مجاهدین که از سازمان جدا شده ودر تیرانا زندگی می کند توسط برخی از اعضای سازمان مجاهدین خلق تهدید به مرگ شده که در اداره پلیس شکایت کرده است .
در تاریخ 2018/ 02 / 09 سه تبعه ایرانی ( بهمن اعظمی ، سعد الله سیفی ؛ منوچهر عبدی ) از اعضای سابق مجاهدین هستند که از این سازمان جدا شده اند و ساکن تیرانا ، چند بار توسط اعضای سازمان مجاهدین خلق تهدید به قتل شده اند . به ادراه پلیس شکایت کرده اند .
در تاریخ 2018 / 02 /12 کانال تلویزونی ، مصاحبه های از سه تبعه ایرانی ( اعضا جدا شده مجاهدین خلق ) را در تلویزون پخش کرد که اظهار نظر خود را در برابر ایدئولوژی حاکم بر این سازمان تروریستی پرده برداشتند و فاش ساختن که اعضا جدا شده در عراق به قتل می رسیدند .
پس از ان طی مصاحبه با ایرانی ها در نمایشگاه فیکس و همچنین تحقیقات کمیساریای پلیس که در مورد این موقعیت ها و زمان بندی های مختلف تحقیق کرده اند در مداس اپراندی با وضعیتی که پیش از این در عراق رخ داده است .
بدنبال اقدامات و رفتار شهروندان ایرانی که در حال حاضر از این سازمان جدا شده اند دلایل کافی و قانع کننده ای برای سوظن قرارگرفتن این شهروندان ( اعضا جدا شده ) همانند وضعیتی که در عراق اتفاق افتاده و به قتل رسیده اند وجود دارد .
مجاهدین خلق در دوران انقلاب اسلامی ایران فعال بودند ، اما نهاد های دولتی پس از ان بقا این گروه را تهدید کردند . ریئس این گروه در سال 1981 مسعود رجوی به فرانسه فرار کرد ، شورای ملی مقاومت را ایجاد کرد .
در سال 1986 مجاهدین خلق ، ارتش ملی ازادی ایران را درعراق تشکیل دادند و علیه ایران در کنار صدام حسین مبارزه می کردند .
در سال 1990 مجاهدین خلق اردوگاه های اموزشی متعددی در عراق داشتند . عملیات های متعددی بر علیه ایران انجام دادند .
در سال 1997 مجاهدین خلق در لیست سیاه ایالات متحده به عنوان یک سازمان تروریستی وارد شدند سپس به لیست های اروپائی ها و کانادا افزده شد .
پس از حملات 11 سپتامبر 2001 مشی استراتژی را تغییر دادند و به تدریج ترورها را رها کردند . در سال 2003 پس از حمله امریکا به عراق ، سازمان مجاهدین خلق به دلیل تحت کنترل قرار گرفتن همه در اشرف حمع شدند .در تاریخ 2009/ 01/ 01 اردوگاه اشرف با سطح 36 کیلومتر تحت کنترل نیروهای عراق قرار گرفت .در تاریخ26 ژانویه 2009 پس از لابی گری در بریتانیا مجاهدین با کمک لابی ها از لیست ترویستی اروپا خارج شدند .در تاریخ 0
2009 / 07 / 28 نیروهای امنیتی عراق وارد اردوگاه اشرف بریار نصب یک ایستگاه پلیس شدند و مجاهدین مخالف خشونت کردند و عراقی ها را مجبور به استفاده زور کردند در نتیجه 8 نفر کشته شدندو دها نفر زخمی و 36 نفر دستگیر شدند .در تاریخ 2009 / 12 / 15 نیروهای عراقی تلاش به عقب راندن ساکنان اردوگاه اشرف را داشتند اما مجاهدین مخالف بودند و به خشونت روی اوردند و نیروهای عراقی مجبور به عقب نشینی شدند . نیروهای عراق در 8 اوریل 2011 تلاش کردند تا بخشی از اردوگاه اشرف را رگیرند در نتیجه در گیری با نیروهای عراقی 34 نفر کشته و حدود 300 زخمی داشتند .
مجاهدین پس از مذاکرات بسیاری قبول کردند که از اردوگاه اشرف به اردوگاه لیبرتی منتقل شوند
این افرادی که پناه داده شده اند در چار چوب توافق با کمیساریا عالی پناهندگان ، به طور عمده در منطقه تیرانا به سمت دورس جا داده شده اند .از اخرین اطلاعاتی که به دست اورده ایم انها در روستای مع نه زادر حال ساختن محیط های خود و در چادر هستند . حدود 1500 نفر از اعضای سازمان مجاهین خلق در منطقه خریداری شده 32 هکتار هستند .

همچنین، طبق اطلاعات به روز شده، تعداد اعضای سازمان مجاهدین از نظر وضعیت و موقعیت به شرح زیر است:

در کشور ما حدود 2745 عضو مجاهدین خلق وجود داشت.
11 عضو درگذشت ( فوت کردند )
80 کشور ما را با هماهنکی و اجازه ترک کرده اند.
65 نفر به طور غیرقانونی خارج شده اند .
اعضای که از سازمان مجاهدین جدا شدند 124 نفرهستند .
از زمان اقامت در کشور ما، حدود 124 عضو مجاهدین خلق از این سازمان جدا شده اند؛ زیرا آنها مخالف ایدئولوژی جنبش فرقه ای هستند .
اخیرا اعضائی که سازمان مجاهدین را ترک کرده اند . مورد انواع تهدید ها قرار گرفته اند . به ان انها برچسب های ناپذیری به عنوان خائن ، جاسوس درخدمت سفارت ایران عنوان می کنند
اخیرا اعضای سازمان را ترک می چندین بار تهدید شده توسط تقسیم نشاندار شده به عنوان خائن و جاسوس در خدمت سفارت ایران در تیرانا انجام شده است.
* لینک به سایت فاکس ویب البانی
محمد کرمی

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s