تبعید فرقه رجوی به روستای مع نه زا 40 کیلومتری تیرانا و25 کیلومتری شهر دورس

در تاریخ 12 اوت به مریم قجر عضدانلو و دیگر سران که در ان جلسه حضور داشتند حکم تعبید ابلاغ شد و گفته شد که باید تمامی پایگاه های که در توی شهر تیرانا و اطرف ان دارند و همین طور پادگان ناتو تخلیه شود و تمامی افراد در این محل جدید در روستای مع نه زا اسکان پیدا کنند…….

از دقیقه ۵۰ به بعد مصاحبه مربوط به من می باشد که از گفتاری به نوشتاری تبدیل شده است .

تبعید به روستای دور افتاده در منطقه دورس
در جریان ملاقات هیئت حقیقت یاب که چهار سناتور امریکائی بودند دولت البانی حکم اخراج کل تشکلات مجاهدین را جلو انها گذشته شده است والا کن این هیئت با دولت البانی به این توافق می رسند که کل تشکیلات فرقه رجوی که در تیرانا هستند هر چند تعداد پایگاه و اشرف 2 و پادگان ناتو که در نزدیکی فرودگاه به فرقه داده شده بود که داشتند اماده سازی می کردند . همه را تخلیه کنند و در نزدیکی شهر دورس در روستای مع نه زا در خارج روستا محلی را داده اند که محل اسکان تشکیلات فرقه باشد .
تبعید به روستای مع نه زا 40 کیلومتری تیرانا و25 کیلومتری شهر دورس Manëza
در تاریخ 12 اوت به مریم قجر عضدانلو و دیگر سران که در ان جلسه حضور داشتند حکم تعبید ابلاغ شد و گفته شد که باید تمامی پایگاه های که در توی شهر تیرانا و اطرف ان دارند و همین طور پادگان ناتو تخلیه شود و تمامی افراد در این محل جدید در روستای مع نه زا اسکان پیدا کنند.
از ماه اوت شروع به ساخت و ساز در محل جدید را شروع کردند هرچند که تمام نشده است اما مدت زمانی که دولت البانی برای انها مشخص کرده بود روبه پایان است .هر چند بهانه های مختلف اوردند که این پایگاه ها در این زمان بندی ها تخلیه نکنند اما دولت البانی بر تاریخی که داده بود تاکید داشت که باید اجرا شود و کوتاه نیامد. به همین دلیل تعدادی از پایگاههایشان درون شهر تیرانا را تخلیه کردند . و قرار است تمامی محل هایی که در دست فرقه بود تخلیه شود . سران فرقه خیلی تلاش کردند که بتواند یکی از پایگاهها را به عنوان دفتر یا محل سرپل در تیرانا داشته باشند اما دولت البانی تا این تاریخ نپذیرفته که حتی دفتری در توی تیرانا داشته باشند .
برخورد متناقض فرقه رجوی با مسله تبعید :
سران فرقه رجوی در این رابطه برخورد های متضادی داشتند از یک سو نمی خواستند که تمامی این پایگاه های که در تیرانا و حومه را در اختیار دارند تخلیه کنند .شروع کردند به وجود اوردن یک سری تنش های سر مسله نفرات جدا شده و قطع کردن کامل هزینه ها که مطرح کرده بودند که هیچ گونه هزینه ای دیگر نخواهند داد از طرفی دیگر به مسئولین کمیساریا و دولت البانی گفته بودند اگر بعضی از این پایگاه ها را در دست ما باشد ما این نفرات را هم کنترل می کنیم که برای شما مشگلی ایجاد نکنند …
از سوئی دیگر از این مسله به شدت استقبال می کردند که همه نیروهایشان را در یک محل جمع می کنند دیگر توی شهر نیستند که بخواهند بروند توی خیابان و باز پرسه بزنند و با افراد جدا مواجه شوند و سر وضع زندگی انها را ببیند ومتناقض شود . یک واقعیت وجود داشت وقتی که اسیران تشکلیلات در توی شهر جداشده ها را می دیدند که سر و وضع خوبی دارند و سرحال و بهتر هستند متانقض می شدند و همین باعث ریزش نیرو می شد پس انهائی که جدا شده اند در بیرون هستند نه معتاد هستند نه الکلی که سران تشکیلات می گفتند بلکه برعکس و همه هم سر پای خودهستند در تماس های هم که با این نفرات جدا شده می گرفتند . راه و چاره های بیرون امدند و را یاد میگرفتند از این بابت سران تشکلیلات از اینکه نفرات از سطح شهر جمع شوند و با جدا شده ها در تماس نباشند بخصوص ک در یک منطقه دور افتاده هم که باشند بهتر و بیشتر می توانند ریزش این نیروهای صاحب مرده را کنترل کنند .در حالی که الان یکی از معضلات جدی تشکیلات بود که در توی شهر نمی توانست از پس این نفرات براید.

کار زار و تشکیل موسسان چهارم ارتش ازادیبخش ملی و سازمان مجاهدین خلق ایران
زمانی که فرقه رجوی دید که به اجبار باید به این تعبید گاه بروند که حالا هر اسمی که بخواهیم روی ان بگذاریم : تعبید گاه که سران فرقه رجوی بخصوص مریم قجر عضدانلو ان را تبدیل به زندان ابدی کرد محل مرگ ابدی اسیران در بند فرقه رجوی. مریم قجر عضدانلو به این فکر افتاد که این اسیران را انچنان به بند بکشد که کسی را یارای نفس کشیدن اعتراضات بعدی را نداشته باشد . ان هم در کشور البانی که عضو شورای اروپا است . پس کسانی که باید پیام این فرقه بگیرند وبشناسند گرفتند که این فرقه به هیچ هیچیزی پایند نیست .
به همین خاطرمریم قجرعضدانلو یک اطلاعیه 10 ماده ای نوشت که نفرات به اجبار باید ان را امضا کنند .این فرم و امضا برای هرچه بیشتر محدود کردن نفرات است ….
محمد کرمی yoanyoldash@yahoo.com

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s