انتصاب مسئول اولی یا دبیرکل در فرقۀ رجوی طی سی سال گذشته ( قسمت دوم )

…..در سال 1380 مژگان پارسایی به این سمت منصوب شد. وی تا سال 1364 از فعالین فدائی ها و مارکسیست بود. در سال 1364 برای شرکت در نمایش نامه ازدواج مریم قجر با مسعود رجوی به پاریس دعوت شد. پس از آن هوادار مریم قجر شد و در سال 1367 به عراق انتقال پیدا کرد. ردۀ او در سال 1370 مسئول نهاد (فرمانده دسته ) بود و در سال 1371 تبدیل به فرمانده شد. در این سال مسعود رجوی با بحث انقلاب دنبال این بود که مردان را از راس قدرت حذف کند و زنان را به مسند قدرت بنشاند. به همین دلیل مژگان پارسایی تبدیل به فرمانده شد. 2 سال بعد تبدیل به یکی از فرماندهان ارشد ستاد فرماندهی شد . او از جمله سری اول زنان شورای رهبری بود که در مقابل مسعود رجوی رقص رهائی را انجام دادند. او چهار سال به عنوان مسئول اول و همه کارۀ فرقۀ رجوی در عراق بود و سپس در سال 1384 از جانب مسعود رجوی به عنوان جانشین رهبری در عراق منصوب شد و بارها در پیام هایی که رجوی می داد یا مریم قجر به مناسبتی می فرستاد بر این تاکید می کردند که همه گوش به فرمان او باشند و. به او لقب «سردار سرداران» دادند. او در جنایت و کشتار و خون ریزی و کشتن مخالفین و معترضین بعد از مهوش سپهری این جنایت کار جانی است….
لینک به مصاحبه :

مصابحه از گفتاری به نوشتاری تبدیل شده است .
انتصاب مسئول اولی یا دبیرکل در فرقۀ رجوی طی سی سال گذشته ( قسمت دوم )
–در سال 1378 بهشته شادرو به این پست منصوب شد که در طی دو سال دورۀ خود فقط دوبار برای پیام خواندن دیده شد. او در واقع فقط یک عروسکی تحت عنوان مسئول اول بود و همه کارۀ تشکیلات رجوی در این دوران بازهم مهوش سپهری بود.
–در سال 1380 مژگان پارسایی به این سمت منصوب شد. وی تا سال 1364 از فعالین فدائی ها و مارکسیست بود. در سال 1364 برای شرکت در نمایش نامه ازدواج مریم قجر با مسعود رجوی به پاریس دعوت شد. پس از آن هوادار مریم قجر شد و در سال 1367 به عراق انتقال پیدا کرد. ردۀ او در سال 1370 مسئول نهاد (فرمانده دسته ) بود و در سال 1371 تبدیل به فرمانده شد. در این سال مسعود رجوی با بحث انقلاب دنبال این بود که مردان را از راس قدرت حذف کند و زنان را به مسند قدرت بنشاند. به همین دلیل مژگان پارسایی تبدیل به فرمانده شد. 2 سال بعد تبدیل به یکی از فرماندهان ارشد ستاد فرماندهی شد . او از جمله سری اول زنان شورای رهبری بود که در مقابل مسعود رجوی رقص رهائی را انجام دادند. او چهار سال به عنوان مسئول اول و همه کارۀ فرقۀ رجوی در عراق بود و سپس در سال 1384 از جانب مسعود رجوی به عنوان جانشین رهبری در عراق منصوب شد و بارها در پیام هایی که رجوی می داد یا مریم قجر به مناسبتی می فرستاد بر این تاکید می کردند که همه گوش به فرمان او باشند و. به او لقب «سردار سرداران» دادند. او در جنایت و کشتار و خون ریزی و کشتن مخالفین و معترضین بعد از مهوش سپهری این جنایت کار جانی است و دستش آلوده به خون نزدیک به 190 نفر از اعضای فرقه است و این یک قلم فقط مربوط به این 14 سال اخر است که در عراق دیگر صدامی در قدرت نبود.
–در سال 1384 صدیقه حسینی به سمت مسئول اولی منصوب شد. او به لحاظ سواد سیاسی در سطح خیلی پایینی بود و حتی سواد درسی اش هم پایین بود بطوریکه موقع خواندن متن سخنرانی اش در مراسمی مانند 19 بهمن یا سالگرد تأسیس سازمان در اشرف که از قبل توسط مسئولین دیگر سازمان نوشته می شد مرتب تپق می زد و جملات را چند بار تکرار می کرد تا درستش را که به او می رساندند تلفظ کند. در واقع یک عروسک به تمام معنی بود و در نشستهای عمومی بغل دست مژگان پارسایی تا ساعتها مانند مجسمه می نشست بدون اینکه حرفی بزند. در دورۀ مسئول اولی او هم همه کاره و کارگردان امور اشرف مژگان پارسایی بود. وی شش سال این سمت را اشغال کرده بود.
در سال 1390 زهره اخیانی به سمت مسئول اولی منصوب شد. همسر وی به نام علینقی حدادی که از فرماندهان ارشد فرقۀ رجوی بود در اوائل دهۀ هفتاد توسط عوامل مسعود رجوی در قرارگاه بدیع زادگان در غرب بغداد با قرص سیانور کشته شد. بعد از آن زهره اخیانی به یک باره به رده های بالا دست یافت. وی مدت های زیادی عنوان رئیس ستاد ارتش موهوم رجوی را یدک می کشید. ناز و غمزه های شتری خیلی زیادی داشت که زبانزد و نقل محافل و گفتگو بین نفرات بود. در نشستهای عمومی وقتی که همۀ سران نظرشان را بیان می کردند مسعود رجوی با حالت خاصی می گفت: خواهر زهره رئیس ستاد نظر شما چیست؟… در شش سالی هم که وی در این سمت نصب شده بود فقط یک ادمک بود و باز همه کاره در دورۀ او هم مژگان پارسائی و خود مریم قجر و زهرا مریخی به عنوان رئیس دفتر یا جانشین مریم قجر بودند که تصمیم ها را می گرفتند.
–امسال یعنی 1396 بعد از انتقال اسیران از عراق به آلبانی، آن طلسم سرکوب درون فرقه شکسته شد. چون دیگر آلبانی، عراق نبود که بهانه بیاورند و نفرات را سرکوب کنند. همین مقدار فضای بازی که پیش آمده بود. افراد زبان باز کردند و اعتراضات شروع شد چرا که بگیر و ببند وحصاری مانند آنچه زمان عراق جریان داشت در کار نبود. از یک سو به همین دلیل نفرات موفق می شدند که از فرقه فرار کنند. از سوی دیگر نفرات خط و استراتژی رهبری فرقه را زیر علامت سؤال بردند. سرانی که در البانی هستند دیگر نفرات برایشان تره هم خورد نمی کنند یعنی دیگر اعتمادی به حرف های تکراری سالیان آنها ندارند. اکنون در آلبانی سونامی فروپاشی فرقه شروع شده است. به همین علت امسال مجبور شدند که جانشین یا معاون مریم قجر را که زمانی مهوش سپهری بود و الآن 10 سالی است که زهرا مریخی این سمت را در اروپا دارد به عنوان مسئول اول فرقه منصوب کنند. این همان جام زهری است که اعضای جدا شده بخصوص دوستان جداشده ای که در آلبانی هستند و ماهیت فرقه را برملا می کنند وبه وجود آورندۀ این سونامی هستند در حلقوم مریم قجر ریختند.
اکنون خود مریم قجر و بقیه سران که در فرانسه لنگر انداخته بودند در البانی بسیح شده اند که بتوانند از روند متلاشی شدن فرقه جلو گیری کنند مثلا زمانی مریم قجر خدائی می کرد و اعضای اسیر را جزء آدم ها حساب نمی کرد ولی اکنون خودش نشست های 15 – 20 نفره با نفرات می گذارد. او در این نشستها انواع باج ها را به باقی ماندۀ نفرات داخل تشکیلات میدهد تا بتواند آنها را راضی کند که تا مدت مشخصی که تعیین می کند جدا نشوند!!.
در اولین سخنرانی زهرا مریخی در جمع اسیران فرقه رجوی در البانی مریم قجر عضدانلو را با حضرت مسیح تشبیه می کند و خودشان را هم تراز با حواریون قرار می دهد که دیگران باید به انهاخدمت کنند . از چه زمانی فردی که دستش الوده به خون مردم بیگناه است این قدر مقدس می شود .بجز درون فرقه رجوی
لینک به سخنرانی زهرا مریخی که مریم قجر را با حضرت مسیح تشبیه میکند

محمد کرمی oyanyoldash@yahoo.com

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s