غوغا سالاری ریاض با کمک فواحش سیاسی

میزان سقوط محمود عباس و ناگزیرش در فرمانبرداری از ریاض بود در اجرای این » شو تبلیغاتی که برای بزرگ جلوه دادن سازمان تروریستی مجاهدین خاق از رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خواسته شده بود به دیدار خانم مریم قجرعضدانلو – ابریشمچی – رجوی برود! من تلویزیونهای العربیه و الجزیره را نمی بینم. احتمالاً آنها نیز این » دیدار تاریخی دو رهبر جهان اسلام » را می بایست در صدر اخبار بنشانند!

منبع :https://www.facebook.com/notes/hamid-houshangi/
دکتر محمود جعفریان، در سال 52 به گروهی از پذیرفته شدگان رشته خبر در رادیو تلویزیون جام جم درس روزنامه نگاری می داد. در کلاسهای ما که در تابستان شروع شده بود، بیشتر به تشریح شکل گیری و نوع فعالیت گروههای سیاسی فعال در خاورمیانه آن زمان پرداخته می شد. الحق که ایشان به منطقه اشرافی وسیع داشت. هرگز فراموش نمی کنم که معاون سیاسی وقت رادیو تلویزیون، گروهی از یک قوم مقیم عراق را ” فواحش سیاسی“ می خواند که هر دم در آغوش کشوری می خسبند تا به اهداف خود برسند. با ایشان موافق نبودم چون با ستمی که به آن قوم رفته بود، از نزدیک آشنا بودم، اما آن اصطلاح را فراموش نکرده ام.

این مقدمه را گفتم تا به دیدار محمود عباس و خانم مریم قجر عضدانلو – ابریشمی – رجوی برسم که چند هفته پس از سفر محمود عباس به عربستان، شنبه شب و به » ابتکار!» ریاض در پاریس رخ داد. خوانندگان نوشتارهای من می دانند که من از کاربرد کلمات و اصطلاحات اهانت آمیز به شدت اکراه دارم، اما حقیقتاً برای دیدار ایندو بی اختیار یاد آن اصطلاح کلاسهای روزنامه نگاری افتادم. موضوع این مذاکرات هم جالب بود » بررسی راه های مقابله با تروریزم و بنیادگرائی در خاورمیانه» ! سه هفته پیش، ترکی فیصل رئیس پیشین استخبارات حکومت ریاض، در نشست سالیانه » مجاهدین خلق در پاریس» شرکت کرد و همراه با شرکت کنندگان در آن جلسه، رسماً خواستار سرنگونی حکومت جمهوری اسلامی شد. واقعاً باعث خوشحالیست که دشمن قسم خورده ایران آنقدر از تفکرات مردم کشورمان بی خبرست که این سازمان را جدی گرفته است.

یکشنبه شب، علیرضا نوریزاده در صدای امریکا سعی کرد این دیدار را یک دیدار روتین معرفی کند. ایشان که به باور من به اطلاعات » سازمان سیا » دسترسی نزدیک دارند و از مدافعان سیاس سیاست های ریاض در منطقه اند، گفت این دیدار ها هر زمان که محمود عباس به پاریس می آمده است، انجام می گرفته است. در تلویزیون فارسی بی بی سی حکایت به گونه ای دیگر بود. یکشنبه بود و تعطیل در اروپا. در غیاب سردبیر هر روز، سردبیر کشیک به گونه ای غیر حرفه ای، خبر را «بسیار مهم» تشخیص داد و آنرا در صدر اخبار نشانید! مصاحبه ای هم با مصطفی برغوثی وزیر اطلاعات سابق تشکیلات خودگردان فلسطین و دکتر منصور فرهنگ مکمل گزارش بی بی سی بود. اولی سعی کرد دیدار را بی اهمیت تلقی کند و دومی گفت سازمان مجاهدین در ایران جائی ندارد و این دیدار بخشی از بازی ریاض و تنها یک دیدار نمادین است.

به داوری من به عنوان کسی که چهار دهه است کار روزنامه نگاری کرده ام نکته جالب این دیدار، در کاربرد اصطلاحی بود که دکتر جعفریان در کلاس درسش ذکر می کرد و من آنرا در تیتر نوشتارم آورده ام و نکته دوم میزان سقوط محمود عباس و ناگزیرش در فرمانبرداری از ریاض بود در اجرای این » شو تبلیغاتی که برای بزرگ جلوه دادن سازمان تروریستی مجاهدین خاق از رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خواسته شده بود به دیدار خانم مریم قجرعضدانلو – ابریشمچی – رجوی برود! من تلویزیونهای العربیه و الجزیره را نمی بینم. احتمالاً آنها نیز این » دیدار تاریخی دو رهبر جهان اسلام » را می بایست در صدر اخبار بنشانند!

حمید هوشنگی
منبع https://www.facebook.com/notes/hamid-houshangi/%D8%BA%D9%88%D8%BA%D8%A7-

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s