بنام حقوق بشر ، بنام کسانی که در بند فرقه رجوی اسیر هستند

در این روز جهانی که بنام حقوق بشر است به تمامی مدافعان حقوق بشر، تمامی هموطنان آزاده و وطن خواه فراخوان می دهم، برای آزادی نزدیک 3000 تن از هموطنانمان که در فرقه مجاهدین خلق ایران در کمپ موقت لیبرتی درعراق و کمپ تیرانا در کشور البانی اسیر مسعود رجوی و مریم رجوی ( مریم قجر عضدانلو ) هستند. نامه اعتراض امیز برای مجامع بین المللی و حقوق بشری بنویسند .

روز 10 دسامبر روز جهانی حقوق بشر می باشد در روزی که ممکن تمامی وجدان های بشری بیدار باشد. به همین مناسبت در این روز جهانی که بنام حقوق بشر است به تمامی مدافعان حقوق بشر، تمامی هموطنان آزاده و وطن خواه فراخوان می دهم، برای آزادی نزدیک 3000 تن از هموطنانمان که در فرقه مجاهدین خلق ایران در کمپ موقت لیبرتی درعراق و کمپ تیرانا در کشور البانی اسیر مسعود رجوی و مریم رجوی ( مریم قجر عضدانلو ) هستند. نامه اعتراض امیز برای مجامع بین المللی و حقوق بشری بنویسند . درخواست کنند که مسعود رجوی و مریم رجوی ، این دوستان اسیر که هموطنان ما هستند را رها کنند . این افراد را آزاد بگذارند تا هر گونه که خود می خواهند برای سرنوشت خود تصمیم بگیرند که هر کجا می خواهند انتخاب کنند ، دنبال زندگی خود بروند .
شرایطی که این هموطنان ما در فرقه سازمان مجاهدین با آن مواجه هستند به این شرح است :
نزدیک به 2500 نفر در کمپ موقت لیبترتی در عراق اسیر فرقه مجاهدین خلق هستند ، آنها اراده هیچ گونه تصمیم گیری ندارند . در نشست های برگذرا می کنند پیام های صوتی را به نام مسعود رجوی پخش می کنند.در آن پیام ها به وضوح مسعود رجوی نفرات را تهدید می کند ، به شدت این افراد را از جامعه عادی ترسانده است که این افراد حتی حاضر نیستند با نمایندگان کمیساریای عالی پناهندگی تماس بگیرند و مصاحبه کنند . اقای مارتین کوبلر نماینده سازمان ملل ( یونامی ) در عراق در پایان ماموریت خود در درعراق در گزارشی که در مورد سازمان مجاهدین خلق به شوای امنیت سازمان ملل ارائه نمود. که در آن به نقش مخرب سازمان مجاهدین درجلوگیری از انتقال نفرات به خارجه تاکید کرد، نکته مهم دیگر آن این بود که سخنگوی وزارت خارجه امریکا و معاون وزیر خارجه امریکا هم روی آ ن تاکید داشتند، که مانع اصلی در شکست پروژه انتقال نفرات به خارجه سازمان مجاهدین بوده است . آقای کوبلر در این بخش از گزارش خود به موارد نقض حقوق بشر و سرکوب تشکیلاتی در سازمان می پردازد. این گزارش از این جهت حائز اهمیت است که در یک نهاد مهم بین المللی به عنوان سند ثبت گردیده است .که پیش تر هم در سال 2005 سازمان دیدبان حقوق بشر برای اولین بار در تاریخ خود سازمانی را که در مسند قدرت نبود را به عنوان یک سازمانی که حقوق اولیه اعضاء خود را نقض می کند به عنوان نافض حقوق بشر نام برد .
مارتین کوبلر دراین گزارش به چند نکته مهم اشاره می نماید که عبارتند از:
*( یکم – هشتدار نماینده سازمان ملل در مورد حضور تعدادی از افراد سازمان در کمپ سابق اشرف .
( سازمان مجاهدین خلق به بهانه فروش اموال 53 نفر را به کشتن داد و 7نفر مفقود ، کسی به این هشدار توجه نکرد )
دوم – مسولین کمپ موقت لیبرتی مانع ملاقات خانواده ها با اعضاء مستقر در کمپ می گرددند .
سوم – ممانعت رهبری سازمان ار دسترسی افراد کمپب به خدمات بهداشتی و درمانی .
چهارم ممانعت افراد از دسترسی آزاد به کمیساریای سازمان ملل و صلیب سرخ .
پنجم – ممانعت از تصمیم اراد متقاضی بازگشت به ایران
ششم – اذیت و آزار منتقدان و مخالفان و سرکوب تشکیلاتی .)
-الان مدت101 روز است که به دستور مریم رجوی تعدادی از اسیران را وارد اعتصاب عذائی کرده اند که نقطه پایان آن بر کسی روشن نیست . هدف اصلی سازمان مجاهدین از این حرکت سرپوش نهادن بر اعتراضات و نارضایتی های درون تشکیلات است . مسعود رجوی در سخرانی که به او نسبت داده بودند اعلام کرده بود، 30 مهر 1392 سرنگونی قطعی رژیم است . تعهدی هم که از نفرات گرفته تا این تاریخ بود . شکست های استراتژی دنبال هم امسال سازمان مجاهدین باعث راه اندازی این اعتصاب عذا شده است . در صورتی که مفقود شدن آن 7 نفر بهانه ای بیش نیست ، راه های قانونی زیادی وجود دارد که می شد اقدام کرد ، بخصوص که سازمان مجاهدین ادعا دارد که کلی مدارک قانونی دارد و محل نگهداری مفقودین را می داند و دائم اطلاعیه پشست سر هم می دهند .
هموطنان عزیز : با این اعتصاب غذا سازمان مجاهدین هدفی بجز به کشتن دادن تعدادی دیگر از این اسیران در کمپ لیبرتی عراق ندارد که بتواند برای مدتی به زندگی خفت بار خود ادامه بدهند .اگر این اعتصاب عذا حق است چرا مسئولین ارشد این سازمان که در فرانسه کنار رود سن در مجالس آنچنانی شرکت می کنند؟ کانون اعتصاب غذائی در پاریس برگذار نکردند که خودشان شرکت کنندگان اصلی آن باشند.
در این روز که بنام حقوق بشر است، ازتمامی هموطنان آزادی خواه ، تمامی مدافعین حقوق بشر در خواست می شود ، دراین روز نامه های اعتراضی برای رهائی 3000 نفری که در کمپ های لیبرتی در عراق و تیرانا در البانی اسیر سازمان مجاهدین هستند بنویسند.از سازمان ملل و کمیساریای عالی پناهدگی درخواست شود که این هموطنان را از دست سازمان مجاهدین رها کنند، تا آنها اگاهانه بتوانند تصمیم بگیرند در هر کجا که می خواهند زندگی کنند. باشد که ما بتوانیم به عنوان فعال حقوق بشر صدای رساء آن عزیزان باشیم.
*http://www.reuters.com/article/2013/07/16/us-iran-iraq-dissidents-idUSBRE96F1CT20130716

oyanyoldash@yahoo.com محمد کرمی

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s