سرنوشت سازمان مجاهدین خلق بعد از تحولات اخیر

سرنوشت سازمان مجاهدین خلق بعد از تحولات اخیر
بعد از جریانات اخیر که در عراق برای سازمان مجاهدین خلق پیش آمد سوال این است که سرنوشت
مجاهدین چه خواهد شد . در این رابطه سوالات متعددی درپیش رواست که با توجه به موضع گیری دولت امریکا و کشورهای اروپائی به تجزیه و تحلیل موضوع می پردازیم .
آیا امریکا سازمان مجاهدین را از لیست تروریستی بیرون خواهد آورد ؟
آیا دولت عراق آنها را از خاک عراق اخراج خواهد کرد ؟
آیا کشوری حاضر است سازمان مجاهدین را به همین شکل در قالب سازمانی به عنوان پناهنده بپذیرد ؟
چه رابطه ای بین لابی های صهیونیسم و سازمان مجاهدین خلق وجود دارد که آنها بی پرده به حمایت همه جانبه مجاهدین برخواسته اند ؟
آیا انتظاری که سازمان مجاهدین از امریکا دارد بخصوص با توجه به خدمات شایانی که در این 9 سال اخیر برای آنها انجام داده ، امریکا آن را برآوده خواهد کرد . چه اتفاقی افتاده که بعضی از سیاستمداران بازنشسته وقشر مشخصی از دولت امریکا الان نگران وضعیت سازمان مجاهدین هستند ؟ علی رغم انکه امریکا می خواهد سازمان مجاهدین در همین قالب موجود بماند و آن را حفظ کند . اما واقعیت تلخی وجود دارد که دیگر ماندن سازمان مجاهدین در عراق به پایان خط رسیده است . به دلیل اینکه دولت قانونی عراق تشکیل شده است . دولت امریکا قدرت زمان اشغالگری خود در عراق را ندارد که بخواهد دیکته کند آنها در عراق بمانند ، مانع ازپیگیری های قضائی دادگستری ، مانع از اجراء قانون هائی که به حیات سیاسی مجاهدین پایان می دهد بشود . دولت عراق هم مانند هر کشوری به فکر منافع کشور خود با دیکر کشورها بخصوص ایران است ، و مجاهدین ارزش زمان صدام حسین را برای دولت فعلی ندارد . از طرفی دیگر پرونده مجاهدین به دلیل شرکت در کشتار و سرکوب مردم عراق سیاه است ، اکثر مردم عراق بشدت ضد سازمان مجاهدین هستتد ، مقامات ارتش و دولت امریکا کاملا به موضوع آگاه هستند . از طرفی دولت عراق مصمم است تا پایان سال آنها را از این کشور به هرشکلی شده اخراج کند ، نصبت به این تصمیم دولت عراق مصمم است . تا زمانی که سازمان مجاهدین در لیست سیاه تروریستی قرار دارند ، هیچ کشوری به اعضاء آنها پناهندگی نمی دهد . جدا از این مسله به خاطر عمل کرد خشونت بار سازمان مجاهدین در طی چهاردهه هیچ کشوری حاضر نیست ریسگ بپذیرد ، چونکه به صورت مادی دارند می بینند که علی رغم اینکه مدت هشت سال است به اجبار آنها تن به خلع سلاح داده اند ، اما دست از خشونت نکشیده اند . به عنوان مثال خودسوزی های سال 2005 ، حمله به جلسات اعضاء شده درپاریس سال 2007، ضرب شتم آقای سبحانی در کلن المان در سال 2009، ضرب شتم من در شهر سرژی شمال پاریس در سال 2009، ضرب و شتم آقای بهزاد علی شاهی در 2010 در هلند . ضرب شتم یکی ازدیگر از دوستان که در برنامه سخنرانی مریم رجوی درورزشگاه شهر تاورنی در سال 2010 و…..در سال 2010 درگیری و تهاجم به خانواده هائی که در جلو کمپ اشرف تحصن کرده بودند ، درگیری با گردان حفاظتی عراق در سال 2010 و2011، برای استارت درگیر2011 با ارتش عراق دونفر از اعضاء خود را به آتش کشیدند .باعث تحریک مابقی نفرات شدند . در درگیری با پلیس و ارتش عراق در هر دو نوبت از سلاح سرد ا ستفاده کردند . نتایج آن بر همگان روشن است که چندین گشته و صدها مجروح بر جای گذاشت . در یک جمعبندی ساده این نتیجه به دست می آید که در این 9 سال که سازمان مجاهدین خلق سلاح شده و می گویند خشونت را کنار گذاشته اند اما در این مدت در دونوبت دست به خودسوزی زده اند و ده ها مورد تهاجم و درگیری داشته اند که این کارها بر پرونده سازمان مجاهدین سایه انداخته است و در تصمیم گیری ها بی اثر نیست . با توجه به شرایط سیاسی ایران غربی ها از فرصتی که پیش آمده بود خواستند بیشترین استفاده را بکنند ، به همین خاطر تلاش کردند تاجائی که امکان دارد جریانات و تشکل های سیاسی خریداری شده را زیر یک پرچم گرد بیاورند ، اما از آنجائی که هرکدام به فکر منافع شخصی و گروهی خود بودند ، هر کدام شعار حرف های خود را می زدند ، عملا از خیر درست کردن یک اپوزسیون در مقابل این رژیم چشم پوشی کردند . در این میان سازمان مجاهدین خود را با «اشرف نشان» نامیدن از دیگران جدا کرد که با این مرزبندی کردن .این خط کشی آنان را بیش از گذشته در انزوا فرو برده
و بر تغییر ناپذیری مجاهدین مهر تایید زد.علاوه بر این یکبار دیگر نشان داد که به اصطلاح سازمان یافته ترین تشکل ایرانی در خارج از مرزها نه تنها نمی تواند در کنار سایر گروه های سیاسی قرار گیرد، بلکه سازوکاری بسیار پرت و پلا و خارج از رویکرد جامعه جهانی نسبت به مسئله ایران دارد.چیزی که موجب تلخ کامی غرب شده و امید و آرزوهای آنان برای بازی دادن گروه رجوی در مسئله ایران را سلب کرد .ضرب المثل معروف فارسی می گوید تاکفش کهنه در بیابان نعمت است . بر اساس همین ضرب المثل امریکائی ها با سازمان مجاهدین تنظیم می کنند و یک تشکل 3400 نفره که همه گونه آموزش هم دیده می خواهند در صندوق خانه خود نگهدارند . که یک در هزار اگر اگر زمانی لازم شد در یک جنگ احتمالی زمینی برعلیه جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند.هرچند این استراتژی آزمایش خود را پس داد است.
با توجه به شرایط عراق و عمل کرد دولت عراق که می خواهد به هرشکلی شده این سازمان را از عراق اخراج کند ، امریکا نگران وضعیت این سازمان شده و می خواهد که آن را برای اهداف خود حفظ کند ، نگرانی دولت امریکا را بی بی سی ، سی ان ان ، رویتر ، رادیو فردا ،این چنین انعکاس خبر میدهند .
http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2011/05/110506_u01_usa-mek.shtml
دانیل بنجامین، مقام ارشد وزارت امور خارجه ایالات متحده در امور ضد تروریسم، جمعه در یکی از هیات های زیرمجموعه کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان این مطلب را بیان کرد…. این وزارتخانه حداکثر تا شش ماه دیگر نظرش درباره ماهیت سازمان مجاهدین خلق را اعلام خواهد کرد .
رادیو فردا، ششم می 2011
«طرح پیشنهادی آمریکا برای جابجایی ساکنان اردوگاه اشرف»
لینک به گزارش انگلیسی (پرس تی وی و سی ان ان)
http://iran-interlink.org/?mod=view&id=9927
جلسه مریم رجوی با بازنشستگان و برشکسته گان سیاسی دولت بوش و اوباما که در شهر خودشان خریداری ندارند ، در پاریس آلمان وااشنگنتن با هزینه های هنگفت صورت می گیرد، برای رهایی از این بحران نتیجه دلپذیری برای فرقه رجوی نداشت . جان بولتون» رودرروی مریم رجوی تاکید داشت که «آمریکا نمی تواند در اوضاع پادگان اشرف دخالت کند.چه بخواهید چه نخواهید همین که هست،واقعیت را باید پذیرفت , بدین وسیله آب پاکی را روی دست سازمان مجاهدین ریخت که باید تن بدهند به ترک عراق .
با توجه به شراط پیش آمده الان دیگر امریکا در یک کار انجام شده قرار گرفته است ، برای اینکه این سازمان را در صندوق خانه داشته باشد مجبور است که نام آنها را از لیست سیاه تروریستی بیرون بیارود . تا سازمان مجاهدین بتواند در غرب به حیات خفت بار و وطن فرشی خود ادامه بدهد . اظهار و نظر های آقای دانیل بنجامین در همین رابطه است که زمینه ساز اقدامات بعدی دولت امریکا است ، تصمیمی است که گرفته شده و الان ریل بازی سیاسی آن دارد اجرا می شود . در این زدو بند سیاسی کشور های اروپائی هم نقش خود را دارند ، کشور فرانسه پیش درآمد آن را اجرا کرد . مریم رجوی و بیست و پنج نفر از سران این سازمان که دستشان آلوه به خون و کلاه برداری بود از پی گیری قانونی معاف کرد ، پرونده جنائی آنها را مختومه اعلام کرد و بسته شد .این عمل لکه ننگی است بر دامن قانون حقوق بشر کشور امریکا و شرکای اروپائی آن که تروریست های که دستشان به خون شهروندان آنها و شهروندان ایرانی آلوده است ، از پیگردد قانونی آنها را مبرا می کنند . نگرانی و وحشت سازمان مجاهدین در این وسط چشم گیر است ؟ سوال این است که این اظطراب و نگرانی برای چی است ؟در حالی که آنها را از لیست سیاه تروریسنی هم می خواهند بیرون بیاورند ! واقعیت دردناکی که سازمان مجاهدین از آن وحشت دارد این است که در قلعه الموت فرقه با هزار ترفند تا به الان توانسته این افراد را نگه دارد که از متلاشی شدن سازمان جلو گیری کنند . از عراق که خارج شوند، اولا دیگر هیج کشوری چنین امکانی را به آنها نمی دهد که یک معبد فرقه درست کنند و این افراد را زندانی کنند. به محض خارج شدن از عراق و پای آن افراد به دنیای آزاد برسد، بیش از 4/3 آن نفرات سازمان را ترک خواهند کرد . که این مصادف است با پایان یافتن حیات سیاسی سازمان مجاهدین ، این مسله را خوب تجربه کرده اند . بار اول سال 1382 ( 2003 ) که صدام حسین پدر معنوی آنها سقوط کرد، گردانی از ارتش امریکا در اشرف مستقر شد که نزدیک 900 نفر ریزش نیرو داشتند . مورد بعدی در همین 17 ماهی که خانواده ها در جلو کمپ عراق جدید ( کمپ اشرف ) تحصن کرده اند .علی رغم شرایط سخت آن نزدیک 30 نفر موفق به فرار شدند ، اکثرا هم از افراد با سابقه و مسول سازمان بودند . در این میان فرار زنان از اهمیت ویژه ای برخوردار است . چونکه به مثابه نماینده ویژه مریم رجوی در تشکیلات آنها تلقی می شود . هر کدام که فرار می کنند ضربه مهلکی به تشکیلات مجاهدین می خورد . بالاترین زن مسئولی که از این تشکیلات جهنمی گریخته است . خانم مریم سنجابی است وی چند ماهی هم در سال 1373 در زندان بوده است . این فرار ها عمق نارضایتی و پوسیدگی این تشکیلات را نشان می دهد .
oyanyoldash@yahoo.com محمد کرمی

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s