بنیاد گرای واقعی کیست قسمت هفتم دادگاه ها و محاکمه معترضین فرقه

بنیاد گرای واقعی کیست قسمت هفتم
دادگاه ها و محاکمه معترضین فرقه
آیا در سازمان های انقلابی و دمکراتیک برای اعضائی که به طور داوطلب هستند ، نیاز به دادگاه و دادگاهی کردن دارند .
ایا در این سازمان ها ی به اصطلاح انقلابی که دم از خلق و حق و حقوق خلق می زند برای اعضاء معترض و مخالف آنها باید زندان و شکنجه واعدام و ….. سرکوب کرد
– مگر در سازمانهای انقلابی و دمکراتیک که شعار محوری آنها دفاع از حقوق بشر است ، که به خاطر آن مبارزه می کنند . حکم اعدام و حذف فیزیکی وغیره معنی و مفهومی دارد . در این صورت دیگر چه فرقی با حکومت های استبدادی و دیکتاتورها دارند ؟
آری درفرقه رجوی انواع دادگاه ها وجود دارد و به سادگی حکم اعدام صادر می کنند ، اعضاء مخالف و معترض خود را به شکل های گوناگون حذف می کنند . خان ابله ( مسعود رجوی ) برای لاپوشانی این جنایت خود به انواع کتاب های آسمانی ، پیامبران از حضرت خضر به این طرف استناد می کرد و احادیث می آورد . و با استناد به تمامی رهبران انقلابی یک قرن گذشته ، می گفت آنها هم این کار را می کردند . جنایت خود توجیح می کرد و دیگر سران هم با او همگام و هم عقیده بودند .
تاریخچه دادگاه های باند رجوی : این دادگاه ها ریشه در ایدئولوژی آن دارد . اولین دادگاه های که برای اعضاء مخالف یا معترض صورت گرفت . از سال 1361 به بعد است که شروع شد .در آن زمان بعضی از افرادی که در کردستان بودند . مخالف رفتن به داخل خاک عراق بودند ، می خواستند جدا بشوند که بعضی ها دادگاهی شدند ، بعضا هم که از سازمان غافلگیرانه خارج شدند و یا فرار کردند . اما یک سری از مسئولین و افراد باسابقه هم که مخالف خط ومشی ، استراتژیک سازمان بودند دادگاهی شدند . تعدادی برای مدت زیادی زندانی و خلع رده شدند و سالیان به حالت ایزوله در درون تشکیلات بودند که می توان به افراد ذیل اشاره کرد : اقای پرویز یعقوبی در سال 1363 در پاریس در چندین جلسه دادگاهی شد . زنده یاد علی زرکش ، زندانی سیاسی زمان شاه جانشین مسئول اول سازمان ، یعنی شخص مسعود رجوی قبل ازکشف شدن مریم قجر عضدانلو به عنوان همردیف . علت دادگاهی شدن و بعد هم کشته شدن وی مخالفت با عمل کردهای مسعود رجوی بود که همین امر باعث شد که حکم مرگ وی صادر شود .
زنده یاد مهدی کتیرائی زندانی سیاسی زمان شاه ، فرمانده عملیات تهران در سال 1360 الی 1362 ، مسئول آموزش تیم های عملیاتی ،یکی از فرمانده تیپ های دست ساز ارتش رجوی . وی به علت مخالفت با استراتژی ارتش آزادیبخش مورد محاکمه قرار گرفت و مانند علی زرکش ایزوله و زندانی شد تا در عملیات فروغ کشته شد .
زنده یاد مسعود عدل ( کاک حمید ) زندانیان سیاسی زمان شاه فرمانده نظامی کردستان تاسال 1362 پس از تشکیل ارتش آزادیبخش وی مخالف استراتژی سازمان بود که به همین دلیل مورد محاکمه قرار گرفت در درون تشکیلات ایزوله و زندانی شد تا در عملیات فروغ کشته شد . زنده یاد مجید حریری زندانی سیاسی زمان شاه به دلیل مخالفتش با داستان انقلاب درونی مود محاکمه و زندانی شد تا در عملیات فروغ کشته شد .
محمد حیاتی ( سیاوش ) زندانی سیاسی زمان شاه تا سال 1365 مسئول کل تشکیلات سازمان در عراق و منطقه کردستان بود به خاطر مخلفت هایش با عمل کرد های رجوی دادگاهی شد که مدت 2 سال از تمام مسئولیت ها خلع و خلع رده شد بود و پس از ان به عنوان یک هوادار کارهای ساختمانی می کرد و دیگر هر گز آن قدرت قبل را به اوندادند .
محمود عطائی زندانی سیاسی زمان شاه رئیس ستاد ارتش تا سال 1368 فرمانده عملیاتی تهران بزرگ تا سال 1363 وی به خاطر مخالفت با داستان انقلاب ایدئولوژی محاکمه و خلع رده شد در گوشه اتاقی وی را سرگرم کردند
– مهدی افتخاری ( فرمانده فتح الله ) : زندانی سیاسی زمان شاه و هم بند رجوی ، تقریبا با هم وارد سازمان شده اند . فرمانده عملیات خروج مسعود رجوی و ابولحسن بنی صدراز ایران در سال 1360 . مسئول بخش اجتماعی سازمان در سال های 63 – 64 . یکی از مخالفین جدی رجوی و مریم قجر عضدانلو در رابطه انقلاب درونی و … است ، تا به حال دو بار به صورت عمومی دادگاهی شده است ، از دادگاه های دیگر وی اطلاع چندانی در دست نیست . امادر دادگاه سال 1380 خان ابله سر بسته بدان اشاره کرده که قبلا چند بار برای او جلسه تشکیل داده اند او کماکان حرف خودش را می زند .
– هادی روشن روان زندانی سیاسی زمان شاه ( هوشنک اخباری ) از اعضای قدیمی سازمان ، زندانی زمان شاه ، عضو دفتر سیاسی سال 1362 ، مسئول ضد اطلاعات در سال 1374 .
سید محمود احمدی ( مصطفی ) زندانی سیاسی زمان شاه عضو دفتر سیاسی سازمان تا سال 1366 پس از دادگاهی کردن در بخش سیاسی وی را ایزوله کردند در حال حاضر کاملا به فراموشی سپرده شده است . البته خیلی از مسولین سابق به دلیل مخالفتشان با عمل کردهای سرکرده این باند ساعت ها محاکمه شدند و سپس از تمام مسولیتهای سازمانی کنار گذاشته شدند خلع رده شدند . در یک کلام هرکس مخالف انقلاب درونی بود و به نوعی اعتراض یا انتقاد داشت کنار گذاشته می شد در این بین تعدادی از مسولین رده بالای سازمان از فرصت های که برایشان پیش آمده قبل از اینکه محاکمه و دادگاهی شوند سازمان را ترک کردند که می توان به افراد ذیل اشاره کرد . – حسن مهرابی عضو دفتر سیاسی در سال 1364 چند ماه پس از داستان انقلاب درونی سازمان را ترک کرد . – افسانه زهری عضو کمیته مرکزی تا سال 1367 پس از عملیات فروغ وی سازمان را ترک کرد . – شهره عین الیقین عضو شورای رهبری لایه اول ، در سال 1374 زمانی که در خارج بود سازمانرا ترک کرد . – سید محمد سادات خونساری ( ادیب ) مسعود خدابنده عضو هیت اجرائی هر دو پس از سال 1370 سازمان را ترک کردند . – دکتر مسعود بنی صدر – دکتر اعتماد – دکتر سعید اسدی که هرسه از معاونین هیت اجرائی . هر سه پس از سال1370 سازمان را ترک کردند . اقای هادی شمس هائری با بیش از 40 سال سابقه مبارزاتی در سال 1370با شرایط خیلی بدی فرقه را ترک کرد . خانم نیکو خائفی عضو شورای رهبری لایه اول که نفر همراه خانم مرضیه بود که در سال 1382 به همراه خانم مرضیه عراق را ترک کرد پس از رسیدن به اروپا سازمان را ترک کرد ادامه دارد ….. محمد کرمی
oyanyoldash@yahoo.com

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s