نقد و بررسی سخنرانی مریم قجر عضدانلو تحت عنوان کنفرانس اسلام ضد بنیادگرایی و مدافع حاکمیت مردم در همبستگی با اشرف !!!؟؟؟

 

نقد و بررسی سخنرانی مریم قجر عضدانلو تحت عنوان کنفرانس اسلام ضد بنیادگرایی و مدافع حاکمیت مردم در همبستگی با اشرف !!!؟؟؟
اول باید سوال کرد کدام اسلام را می گویند و کدام بنیادگرا را ، چونکه بنیادگراتر از فرقه رجوی که ضد اسلام ، قرآن ، دین ، که تحت لوای اسلام و قرآن هر جنایتی انجام می دهد در این کره خاکی وجود ندارد . فردی که ( مسعود رجوی ) با حیله و نیرگ زنان را از دست مردان در می آورد ، سپس به عقد خود در می آورد . * مخالفان تشکیلات خود را قتل و عام می کند و به زنجیر تخت می بند ، زندان و شکنجه را در حق مخالفان خود روا می دارد . چگونه دم از اسلام می زند در کجای اسلام و قرآن این کارها را جایز می شمارند و در کدام سوره و آیه آمده است . هرکی اطلاع دارد به ما هم نشان بدهد (….. برای من فرصتی ارزشمند است تا از سوی میلیونها هموطنم که در قیام تابستان گذشته به پاخاستند، از ستم عظیمی صحبت کنم که حکومت سفاک آخوندها تحت عنوان «ولایت فقیه» بر خلق من و بر دین و آیین من روا داشته اند……. )
خانم مریم قجر عضدانلو شما وطنی ندارید که دارید از آن دم می زنید . اول بیائید وطن خود را ثابت کنید ، چونکه شما هرچه داشتید به خارجی ها فروختید . که مورد آخر آن همین چند روز قبل بود که با آب و تاب در نزدیکی کاخ سفید به حراج گذاشتید . که بجز چند کهنه خر کسی به شما توجه نکرد . در ثانی شما از کدام مردم حرف می زنید اول برادری خود را ثابت کنید یا به عبارتی اول ایرانی بودن خود را ثابت کنید بقیه پیش کش شما باد . ثالثا اگر منظور شما خلق قهرمان ایران است پس چطور در درون آنها نیستید ؟ مگر شما خود را پیشتاز نمی خوانید . شما که در قلب فرانسه در اورسوراواز لمیده اید و سفره های آنچنانی رنگی می اندازی . هزینه اش ازکجا می آید خود بحث دیگری است . خانم قجر عضدانلو می شود توضیحی در رابطه ولایت فقیه ، و رهبرعقیدتی بدهید ؟ شما می گوئید رهبر عقیدتی ، حکومت آخوندی می گوید ولایت فقیه . هر دو یک معنا را می دهد . دعوا که بر سر کلمه نداریم کار کرد هر دو جمله یکی است یکی با کراوات وکت و شلوار است و دیگری با عبا عمامه است . (…… مجاهدین، بزرگترین نیروی مسلمان سازمانیافته ایران، رسماً اعلام کردند که به این قانون اساسی به خاطراصل ولایت فقیه رأی نمی‌دهند و حاکمیت را از آن مردم و رای مردم می دانند……… )

( …………. مگر اسلام دین رحمت و رهایی نیست؟ مگر قرآن درباره پیامبراسلام نمی گوید:« وَمَا أَرْسَلْنَاکَ إِلَّا رَحْمَهً لِّلْعَالَمِینَ » ؟ مگر سوره های قرآن با «بسم الله الرحمن الرحیم» شروع نمی‌شود؟
مگر اسلام و قران دیانت «وشاورهم فی الامر» نیست؟
مگر اسلام دیانت بردباری و گذشت نیست؟ مگر قران دروصف مومنان و مسلمانان نمی گوید:« الَّذِینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِکَ الَّذِینَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِکَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ » ؟
به راستی کدام وجدان انسانی و کدام مسلمانی دلسوز و معتقدیست که ازاین همه ظلم وتحریف درحق اسلام و قرآن دلش نسوزد و برای افشای این ریاکاران و کذابان فریاد نزند و به مجاهدت برنخیزد؟…………… )
تمامی مواردی که در بالا اشاره کردید درست است . سوال این است شما که لالائی بلدید پس چرا خودتان اجرا نمی کنید . در کدام آیه آمده است که پدر و مادر ها بیش از هشت ماه در پشت در ب زندان اشرف بمانند و نتوانند جگر گوشگان خود را ببینند . درکدام آیه امده است که اعضاء مخالف خود را بزنید و غرق در خون کنید و تهدید به مرگ کنید . ای ریا کاران و کاذبان این است رَحْمَهً لِّلْعَالَمِینَ ؟ واقعا» که به معنای دقیق کلمه منافق شما هستید . دیانت و بردباری و گذشت شما ها را در حق اعضاء اسیردر زندان اشرف و پدر ومادر های پیر در جلو زندان اشرف ، در خارجه در رابطه با اعضای معترض جدا شده دیدیم که چقدر گذشت دارید چقدر برد بار هستنید . این است رحمت و العالمین کسی که خود را نماینده امام زمان می داند و از طرف خدا به او وحی می شود . طبق آیاتی که در با لا اشاره کردید پس حق مسلم تمام اعضاء معترض و جداشده است که بر علیه این فرقه ستم گر به مجاهدت برخیزند و طغیان کنند . (……بگذارید به فرزندان و خواهران و برادرانمان از افغانستان تا اندونزی و از عراق تا فلسطین و لبنان و الجزایر و تمامی کشورها و جوامع اسلامی بیندیشیم که به اشکال مختلف هدف تبهکاری ودجالیت و بحرانسازی وتروریسم صادر شده از سوی رژیم ولایت فقیه قرار دارند. من فکرمی کنم اگر شرارت و بحرانسازی و تفرقه اندازی و تروریسم رژیم ولایت فقیه ازمیان برود واگرایران به کانون دموکراسی و صلح تبدیل شود، هم ملت ایران وهم سایر ملل مسلمان، از نعمات خدادادی و منابع ثروت طبیعی و نیروی متخصص وکارامد انسانی کافی برخوردارند و میتوانند جهان دیگری بسازند…….) نایب السطنه قجر عضدانلو . دیگر کشور های مسلمان پیش کش شما . بهتر است شما به فکر 3400 نفری که در کمپ سابق اشرف اسیر و زندانی کرده اید باشید . الان هم که بیش از هشت ماه است که خانواده های آنها در پشت درب زندان چشم انتظار دیدار با فرزندان خود هستند ، کاری که حتی پاسدار احمدی نژاد هم در حق مردم ایران و زندانیان اوین و گوهر دشت نکرد . (…… من معتقدم که مهمترین تقوای سیاسی واجتماعی و بهترین دفاع ازحرمت اسلام و حقوق ملتها وجوامع مسلمان، مقابله با دجالگری وظلم ولایت فقیه حاکم برایران است….. ) لازم به یاد آوری است که بگویم مهترین تقوای سیاسی و اجتماعی و بهترین دفاع از حرمت اسلام و قران خدا ، دست نزدن به زنان مطلقه است . حتی در یک جامعه عادی هم جنایتی که توسط تو ومسعود رجوی در حق زنان مطلقه در فرقه انجام شده صورت نمی گیرد . این گونه موارد حتی در 1400سال قبل هم به ندرت دیده می شد ، آن هم نه در این ابعاد که نزدیک 1000 زن شورای رهبری به همسری مسعود رجوی درآید .
.(….آخوندهای دین فروش که خود را نماینده خدا در روی زمین محسوب کرده کم‌ترین مشروعیتی برای رأی مردم قائل نیستند و وانمود می‌کنند که مشروعیت‌‌شان را از وحی می‌گیرند. >>>>><<<< ». این گفته خامنه‌ای ولی فقیه رژیم، مشهور است که «اکثریت مردم چه حقى دارند که قانون اساسى را امضا و لازم الاجرا کنند». برای نظام ولایت فقیه و آخوندهای حاکم بر ایران تنها یک اصل مقدس وجود دارد؛ حفظ حاکمیت و بس. به همین منظور، هر جنایت هولناک یا هر تبهکاری و تزویری را برای خود مجاز میدانند….. )
اگر آخوند های دین فروش خود را نماینده خدا در روی زمین محسوب می کنند و وانمود می کنند که مشروعیت شان را از وحی می گیرند . شخص خان ابله و شما هم که همین ادعا را داشتید و دارید . مگر بحث های امام زمان که در سال 1371برگذار شد خان ابله خود را نماینده امام زمان معرفی نمی کرد . شخص شما در ادامه صحبت های وی مگر فحش و ناسزا به اعضاء و مسئولین نمی دادی ( …..که شما ها خیلی نامرد هستید ، نانش را می خورید و لباسش را می پوشید ، قرارگاهش را دارید و در نشست رودر روی شما نشسته اما لاله مانه گرفته اید چرا پا نمیشوید شهادت بدهید…….. ) در همان نشست مگر شخص شما ادعا نداشتید که به مسعود وحی میشود واو را معصوم می دانستید . خامنه ای گفته که مردم چه حقی دارند که قانون اساسی را امضا و لازم الاجرا کنند . مسعود رجوی وشخص شما هم در درون فرقه می گفتید که اعضا چه حقی دارند . یک طرفه تمامی اصول، قوانین وشرایطی که از روز اول بنیانگذاران سازمان روی آن اصول پایه گذاری کرده بودند . را به چاه ….. ریختید و اصولی دیگر گذاشتید . هرجنایتی را هم که می خواستید در حق اعضاء مخالف و معترض و جداشده ها ی خود کردید . از اعدام شکنجه زندان گرفته تا حذف فیزیکی آنها شما که فعلا در قدرت نیستید این جنایت هارا مرتکب شدید وای به حال آنکه در قدرت باشید . حاکمیت : این همه که دم از حاکمیت مردم می زنید مگر حرف شما با حکومت جمهوری اسلامی چه فرقی دارد این دو را باهم مقایسه می کنیم جمهوری اسلامی ( اخودند ها ) – جمهوری اسلامی – اسلام – مجلس خبرگان – ولایت فقیه – ولایت مطلقه فقیه – خامنه ای سازمان مجاهدین خلق ( مسعود رجوی ) – جمهوری دموکراتیک اسلامی – اسلام انقلابی – شورای رهبری –رهبری – رهبر عقیدتی – مسعود رجوی – مریم قجر عضدانلو
موارد ریزتر که در جامعه ایران وجود دارد – گشت های سرکوب گر بانام های مختلف در سطح شهر وجود دارد . – امکانات فقط در اختیار یک عده به خصوصی قرار می گیرد و مابقی جامعه بی بهره هستند. – مخالفان سرکوب و شکنجه می شوند . – استثمار اقتصادی وجود دارد که فقط به جیب یک عده می رود . – آقا زاده وجود دارند که از هر بابت مرفع هستند ……….
در قرار گاه سابق اشرف ( زندان اشرف ) کمپ عراق جدید ، ابعاد شش کیلومتر در شش کیلومتر – نزدیک ده نوع گشت های مختلف وجود دارد که عبارت است : – هوشیاری – گشت پیاده – گشت سواره – کشت موتوری – گشت امنیت – دیدبان – آواکس ها یا آنتن ها – نگهبانی – نفرات کوپل یا نفرات همراه و…….. – امکانات فقط در اختیار نورچشمی ها است . – سرکوب و زندان که تجربه زندان های شاه ، شیخ ، صدام همه در یک جا استفاده می شود و همه نوع زندان و جود دارد . – به لحاظ استثماری هم مردان همه برده های هستند که فقط باید کار کنند و هر چه از آن بابت در آورده می شود ققط به جیب سازمان یعنی خان ابله و همسرانش می رود . با دوره برده داری هیچ فرقی ندارد . فقط در حد خوردن که زنده باشند به آنان داده می شود . – خانم زاده ها و خانم رئیس ها ازهر بابت مرفع هستند و هیچ گونه کم بودی احساس نمی کنند . – در این فرقه یک چیز هم اضافه وجود دارد که آن هم نشست های عملیات جاری و غسل هفتگی است که در جامعه عادی وجود ندارد . – در جامعه عادی زنان مطلقه راحت هستند و هیچ اجبار ی در کار آنها نیست ، اما زنان مطلقه در درون فرقه راحت نیستند باید با خان ابله به زور هم که شده ازدواج کنند و الا زندگی شان به جهنم تبدیل می شود . موارد خیلی زیادی وجود دارد که نیاز به نام بردن نیست مشت نمونه خروار است . ** قضاوت با خوانندگان . (…… در دیدگاه اسلام و قرآن، آگاهی و آزادی خصوصیتهای ویژه انسان را تشکیل می‌دهد. انسان تحت اجبار نیست و توان جبرشکنی دارد…….. ، انسان شناسی قرآن بر انتخاب آزادانه انسان بنا شده است. و انتخاب و رأی او عمیقاً مورد احترام اسلام است. چنان که در سوره حجرات آمده همه انسانها، از هر جنس، نژاد و ملیت برابرند….. حضرت محمد بارها امکان نظر دادن و انتخاب مستقیم آحاد مردم را فراهم می‌کرد پیامبر اسلام به رغم ارتباط با وحی، تصمیمهای مهم را بدون مشورت با دیگران انجام نمی‌داد. حتی در مواردی رأی دیگران را بر نظر خود مقدم می‌دانست.
در سوره آل عمران به حضرت محمد گفته شده: «بر اثر بخشایش خدا تو با مردم مهربان گشتی و اگر تندخو سخت دل بودی از گردت پراکنده می شدند، پس اگر به تو بدی کنند از آنان درگذر و برایشان آمرزش خواه، و در کارها با ایشان مشورت کن.
ملاحظه می‌کنید که قرآن مشورت کردن را نه با دوستان و موافقان بلکه با مخالفان و با کسانی توصیه می‌کند که نسبت به پیامبر بدی کرده‌اند…..) عجبا !! آیا نایب السطنه شما افرادی را که در کمپ اشرف به زور اسیر کرده اید شامل این قانون می دانید ؟ چرا آنها را آزاد نمی گذارید تا راه و روش زندگی خود را انتخاب کنند ؟ چرا مورد ضرب وشتم قرار میدهید ؟ چرا اجازه نمی دهید که حداقل با خانواده هایشان ملاقات داشته باشند ؟ چرا آنها را از دنیای خارج قطع کرده اید و در حالت منزوی قرار داده اید ؟ افرادی که در کمپ اشرف زندگی می کنند مانند اصحاب کف شده اند . در قرن بیست یکم در غار زندگی می کنند نزدیک سی سال است که با دنیای خارج قطع ارتباط هستند و نمی دانند که در بیرون چه خبر است . بیش از 90% آنها راه اندازی تلویزون و ویدئو ، امپی 3 ، را نمی دانند . تلفن موبایل نمی دانند چه شکلی است تا چه رسد به کار کرد آن . اکثرا افرادی در آنجا هستند بیش از بیست وپنج سال است که شهر ، پارک ، خیابان ، سینما ،…… ندیده اند و آرزوی قدم زدن در خیابان تبدیل به بزرگترین آرزوی آنها شده است . یک نفر از این افراد نمی تواند یک عدد نوشیدنی از ماشین بخرد . یک صفحه از نظرات دیگر جریان ها و مخالفین در این فرقه پیدا نمی شود . آیا این است آزادی مورد نظر شما ؟ در مغز شوئی های ایدئولوژیک تمامی زنان شورای رهبری به اجبار به عقد مسعود رجوی در آمدند . آنهای که از این این قانون متابعت نکردند به شکلی منزوی شده در ستاد مرکزی بایگانی کردید . زنانی که تبدیل به الت دست شدند با آنان مردان را سرکوب می کنید و زنان به تافته جدابافته تبدیل شدند . در فرقه رجوی ، به تمامی ائمه اطهار ، قران ، خدا و هرچه فکر کنید می شود توهین کرد و ایراد گرفت ، اما به زنان شورای رهبری مطلقا نمی توانی کوچکترین انتقادی یا حرفی بزنی به شخص نایب السطنه مریم قجر عضدانلو و خان ابله که اصلا فکرش هم نمی تواند به سرت بزند و نباید فکرش هم بکنی مگر از جانت سیر شده باشی .این است آزادی و آگاهی و برابری و….. در اسلام مجاهدین خلق ایران !!؟؟ نایب السطنه قجر عضدانلو، لطفا به این سوال جواب بدهید: از سال 1358 به این سو اتفاقات بسیار مهمی در این سازمان رخ داده است . چه به لحاظ سیاسی ، چه به لحاظ نظامی، از همه مهمتر به لحاظ ایدئولوژیک ( داستان انقلاب ایدئولوژیک سال 1364 ، ادامه داستان انقلاب سال 64 به نام انقلاب همگانی در سال1368 ، سپس در سال 1370 و بند های انقلاب در ادامه آن داستان نشست های حوض 1374 ، سپس داستان نشت ها دیگ 1380 که تماما تصمیم های مهم و بستن پیمانهای بزرگ و به عبارتی گرفتن بیعت های معروف فرقه است . ) انتصاب های مسئولین اول سازمان ……. یک مورد فقط یک مورد در این سازمان نام ببرید که سازمان این امکان را فراهم کرده که همه اعضاء با آزادی کامل نظرات خودشان را بیان کنند .حداقل مورد ضرب شتم قرار نگیرند ؟ در رابطه داستان انقلا ب ایدئولوژی تابه حال چند نفر قربانی شدند ؟ از سال 1364 به این سو افرادی که قربانی دیکتاتوری خان ابله شدند به جرم مخالفت با فرقه یک عدد سه رقمی است . چهل مورد آن را من اطلاعاتش را دارم بالاترین نفر زنده یاد علی زرکش نفر دوم سازمان بعد از شهادت موسی خیابانی بود. از سال 1364 به این سو هزاران نفر به زندان های معروف فرقه پای گذاشتند ، معروف دوره ها : زندان های 1364 منصوری ، 1373 زندان ها ی اشرف بود . در انتصاب های مسئول اولی سازمان اگر یک بازی و شکلک دموکراتیک در آوردن نبود ، چرا هیچ موقع آمار واقعی که بین تمامی اعضاء رای گیری می شود اعلام نمی کردید . در دوره ای که شهرزاد صدرحاج سید جوادی را در اورسوراز منصوب کردید ، بیش از 40% نفرات در اشرف معترض بودند آن اعتراضات را چه کار کردید ؟ در دوره ای که بهشته شادرود را انتصاب کرده بودید در نمایش عمومی ( نشست عمومی باقرزاده ) موقع رای گیری مکتوب بامخالفین که رائ منفی داند چه کار کردید . آن تجربه ای شد که دیگر هیچ موقع مکتوب رای گیری نکیند و به این بسنده کنید که رائ گیری با بلندکردن دست باشد . که این هم از شیادی شما بود که نفر در جمع مجبور شود دستش را بلند کند و یا جرئت نکند که مخالفت خود را علنی اعلام کند . سوال آیا این است مواردی که قران و پیامبر اسلام می گوید که شما پیاده می کردید . ادعا دارید که فردا در ایران هم می خواهید اجرا کنید ؟ شما با مخالفین چه کار کردید ؟ یا به عبارت درست تر چه کاری می توانستید انجام بدهید که انجام ندادید . حتی آنهایی که به خارجه پناه آورده اند از گزند شما در امان نیستند . مسعود رجوی در سال 1374 در نشست های حوض حکم اعدام تمام اعضاء جدا شده ، مخالفین ، معاندین سازمان را صادر کرد . آیا این است رَحْمَهً لِّلْعَالَمِینَ . ( …. احکامی را هم که بنیادگرایان به‌خصوص در ایران تحت عنوان قوانین اسلامی بر مردم تحمیل می‌کنند و مشحون از نابرابری، زن ستیزی، تبعیض دینی و نقض حقوق بشر است هیچ ربطی به اسلام ندارد. بله باید تأکید کنم نه سنگسار ربطی به اسلام و قرآن دارد، نه تجاوز به زندانیان زن و مرد و نه دست و پا بریدن…..)
سوال : به اجبار زنان مطلقه را اختیار کردن ، زندان ، شکنجه ، حذف فیزیکی مخالفان ، ضرب و شتم تاحد ناقص والا عضو شدن چی آیا اینها هم در قران و اسلام رسمیت دارد ؟ کدام سوره و آیه ذکر شده است اگر نه پس مطابق کدام قانون در فرقه شما انجام می شود ؟ (…. … در قرآن هر گونه اجبار در عقیده مردود شمرده شده است از جمله در آیه شریفه «لاإکراه فی الدین و یا در آیه شریفه«فبشّر عباد الذین یستمعون القول فیتبعون أحسنه» بر آزادی اندیشه تأکید شده است….)
اگر اجبار در عقیده مردود است و آزادی اندیشه ادعا دارید که ازاد است ، می شود پس لطفا توضیح بدهید موضوع نشست های عملیات جاری و غسل هفتگی چی است ؟ در نشست های عملیات جاری برسر کوچک ترین مسائل پدر فرد را درمی اورید . اگر لغزشی در عقیده فرد باشد که سرنوشت فرد به زندان ، داغ ، درفش ، شکنجه می افتد . در نشست های غسل هفتگی لحظات جنست به ذهن فرد خطور کرده باشد باید بیاید بیان کند ، حتی این لحظات مربوط به دوران نوجوانی یامسائل زناشوئی گذشته فرد باشد . با افراد لائیک که تعداد محدودی در سازمان بودند چه کار کردید ؟ آن افراد زندان در زندان ایزوله شده بودند و تمامی ارتباط آنها با نفرات فرقه قطع شده بود . در ایزوله کامل هیچ کس حق نداشت که با آنها تماس برقرار کند ، همه چیز زندگی آنها را از دیگران جدا کردید . این عمل کرد ها در فرقه اجرا دقیق آیات قران بود ؟ ( …. سران باند مغلوب رژیم که سال گذشته در اعتراض به تقلب در انتخابات تا مدتی با قیامها همراهی می‌کردند، نسبت به قانون اساسی ولایت فقیه اظهار وفاداری می‌کنند و پیوسته تکرار می‌کنند که خواستار حفظ نظام کنونی‌ هستند و تلاش می کنند با اراده عمومی مردم و جوانان به پاخاسته ایران برای تغییر این رژیم مقابله کنند.
آنها در عین حال خود را مدافع اسلام معرفی می‌کنند. …..)
خانم نایب السطنه باز چی شده ؟ موسوی ، کروبی ، خاتمی تا دیروز به نام فضلا نام برده می شدند و مجلس خبرگان به نام علما نام برده می شد . مسعود رجوی که تا سه ماه پیش در پای بیرق تک تک آقایان سینه چاک می داد . برای مجامع بین المللی و حقوق بشری در رابطه با آنها آه و فغان راه انداخته بود که جانشان در خطر است . برای علما نامه فدایت شوم و بزرگی از سر گرفتن می نوشت . تا قبل از موضع گیری آنها همه علما و فضلا بودند وتوصیه می شد که بزرگی از سر بگیرند . اما پس از موضع گیری بر علیه شما که به حق پته شما را به روی آب انداختن ، به نامه های آنچنانی شما با موضعگیری هایشان پاسخ دادند و پشیزی به حرف های خان ابله غائل نشدند . دوباره جز سران شدند . سوال اگر به در خواست شما پاسخ مثبت میداند و مطابق میل شما عمل کرده بودند الان آنها را چه می نامیدید ؟ سوال آخر : شما ها که در کاخ های ویلائی در کنار رود سن لمیده اید و هر از گاهی هم سفره های رنگی این چنینی به یک مشت اجیر شده می دهید. می شود برای خلق قهرمان ایران یک بیلان به دهید که خرج هر کدام از این سفره ها چقدر است ؟ از طرفی هم در یک محاصره ظالمانه قرار دارید این خرجی ناقابل را از کجا تامین می کنید ؟ حتما پاسخ خواهید داد از همان منبعی که پول خرید یک کاخ ویلائی جدید و یک ماشین قشنگ برای شخص شما خریده شده .
محمد کرمی
oyanypldash@yahoo.com

-**-*- افشاگری خانم بتول سلطانی در این رابطه که مسعود رجوی زنان مطلقه که از شوهران سابق خود طلاق گرفته بودند را تماما به عقد خود درآورد و با راهنمائی مریم قجر عصدانلو به اتاق خواب مسعود فرستاده می شدند . برای اطلاعات بیستر به سایت مراجعه شود http://www.iran-ghalam.de/2Haupt/4566-payam%20s
oltani-tajavoze%20jensi%20rajawi%2028.08.2010.HTM

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s