شیوا و دوستانش چه هیزم تری به فرقه رجوی فروخته اند ؟

 

شیوا و دوستانش چه هیزم تری  به فرقه رجوی فروخته اند ؟

اگر پروسه و عمل کرد باند رجوی ( سازمان مجاهدین خلق ایران ) با کمیته گزارشگران حقوق بشر را از اول پیگیری کرده باشید به سادگی پاسخ این سوال را دارید . از آنجائی که می خواهم مسله برای هموطنان روشن باشد مقداری به عقب تر برمی گردیم ، تا روشن شود چرا این فرقه با جوانان این آب و خاک این کارها را می کند ؟  چرا می خواهند که با چسباندن نام این جوانان به فرقه خون آنها را بریزد ، آن موقع در خارجه کولی بازی در آورند که هواداران و اعضای فرقه را در ایران می کشند ؟ این جوانان به چه زبانهای باید فریاد بزنند و بگویند که ما رابطه ای با این آدم کشهای تروریست نداریم ؟                                                          معرفی کمیته گزارشگران حقوق بشر به نقل از موسسین اولیه این کمیته اطلاعیه ای به نام حقوق بشر حقوق بشر است . :این متن نامه سرگشاده ای است که از جانب شیوا نظرآهاری ، سعید کلانکی ، سعید جلالی فر ، مهرداد رحیمی و سعید حائری خطاب به مردم ایران تا بلکه بتواند مختصات کمیته گزارشگران حقوق بشر را از ابتدا تا به حال بازگو کند.

کمیته گزارشگران حقوق بشر با نام اولیه کمیته دانشجویی گزارشگران حقوق بشر در سال 1385 توسط چهارتن تن از فعالین مدنی و حقوق بشری به نام های شیوا نظرآهاری ، سعید کلانکی ، نوشین جعفری و سپیده پورآقایی تاسیس و مشغول به فعالیت شد.این کمیته در تمام مراحل وجودی خود در پی اهداف حقوق بشری اقدام به تهیه گزارش و اخبار از موارد نقض حقوق بشر در ایران کرد و در این جهت مرزبندی خود را با تمامی احزاب و جریانات سیاسی داخل و خارج حفظ و سعی بر آن داشت تاهیچگاه به عنوان تریبون جریانی خاص شناخته نشود.نگاهی به مندرجات این سایت از ابتدا تا کنون و حیطه وسیع پوششی آن که ازمحیط زیست و آثار باستانی تا زندانیان سیاسی و عمومی و حقوق اقلیت ها را شامل می شود سند معتبریست مبنی بر نگاه همه جانبه و بیطرفانه این سایت در ارائه اخبار حقوق بشری که البته از میزان بازدیدکنندگان و اقبال عمومی آن هویدا ست.پایبندی به آرمان حقوق بشر شعار همیشگی این مجموعه بوده است که در سایه آن اعضای این سایت هیچگاه دست از رسالت خود برنداشته و مشفقانه مهر خود را بی منت به همه ابنای بشر ارزانی داشته اند.
در پی انتخابات خرداد 88 و حوادث پس از آن 9 تن از اعضای کمیته گزارشگران حقوق بشر با سنگین ترین اتهامات بازداشت های طولانی مدتی را تجربه کردند کما اینکه شیوا نظرآهاری سردبیر سابق این سایت همچنان در بازداشت به سر می برد.اتهام ارتباط با سازمان مجاهدین خلق به این افراد از آنرو با بهت و حیرت روبه رو شد که  تک تک این افراد در تمام طول فعالیت سیاسی و اجتماعی خودنسبت به عملکرد غیرانسانی و غیر حقوق بشری این سازمان موضع داشته و آن را محکوم کرده اند که پرونده تاریک این سازمان در نقض حقوق بشر سری دراز دارد که با آمال و اهداف کمیته گزارشگران حقوق بشر که در پی صلح و دوستی بود در تناقض آشکار به سر می برد.هرچند این کمیته در حمایت از زندانیان سازمان مجاهدین خلق همچون سایر زندانیان بر رعایت اصول انسانی و حقوق بشری تاکید داشت اما هیچگاه در پی پیشبرد اهداف این سازمان و یا هر مجموعه دیگری حرکت نکرده بود و بارها و بارها انتقادات جدی خود را از چهره نقاب زده افراد این سازمان در ارتباط گیری با فعالین مدنی و اجتماعی به شدت محکوم کرده بود.
پس از آزادی هفت نفر از اعضای کمیته گزارشگران حقوق بشر(سعید کلانکی ، سعید جلالی فر ، مهرداد رحیمی ، سعید حائری ،پریسا کاکایی ، علی کلایی و نوید خانجانی)از بندهای امنیتی 209 و الف سپاه و حفاظت ارتش و اخذ آخرین دفاع از اکثر ایشان اتهام تبلیغ علیه نظام به دلیل فعالیت در سایت کمیته به ایشان تفهیم شد و این بار رسانه های حکومتی در هجمه ای بی سابقه علیه این افراد انجام دادند. سایت گرداب به عنوان پایگاه خبری ارتش سایبری سپاه اقدام به انتشار گزارشی کرد که در آن کمیته گزارشگران حقوق بشر منتسب به سازمان مجاهدین خلق ایران گشته بود و در ادامه روزنامه های رسمی دولت از جمله وطن امروز و جوان و نهایتا سایت خبری رجا نیوز در اقداماتی مشابه این اتهام زنی ها را دامنه دار تر کردند و با مطرح کردن اتهامات واهی اقدام به عملی غیراخلاقی و غیر حرفه ای نمودند.ضمن آنکه اعضای این کمیته بر حق خود مبنی بر شکایت از این رسانه ها آگاه هستند ،سوال بزرگی که پیش آمده است رفتار دوگانه حاکمیت در برخورد با اعضای این کمیته است که از طرفی آنان را فرزندان این مرز و بوم می خواند و از سویی دیگر منافقین به این خاک و ملت. به امید روزهای بهتر . –  شیوا نظرآهاری – سعید کلانکی – سعید جلالی فر – مهرداد رحیمی – سعید حائری
 ( خط کشی زیر عبارات از من است  )   }
این اطلاعیه ای بود که در اردیبهشت ماه از طرف نام بردگان داده شد . خیلی وا ضح و تیز مرزبندی مشخص و قاطعی با سازمان مجاهدین خلق  یا به عبارت دقیق کلمه فرقه رجوی داشتند . جای هیچ گونه ابهام و شک و شبهه ای در این میان باقی نگذاشتن بماند . از این تاریخ به بعد فرقه رجوی با این افراد به ضدیت افتاد . از بدی روزگار باقی مانده اعضاء کمیته گزارشگران مجبور به ترک وطن شدند . اما از چاله در آمدند و درچاه افتادند . از دست دیکتاتوری پاسدار احمدی نژاد فرار کردند . عرق راه آنها خشگ نشده یا به عبارتی چپ و راست فضای سیاسی خارج را نشناخته ، در دامی که فرقه رجوی برای آنها پهن کرده بود افتادند . که پس از مدتی خط و مشی کمیته سابق گزارشگران حقوق بشر عوض شد . هرچه در مخالفت با فرقه بود از سایت کمیته حذف کردند به خصوص اطلاعیه حقوق بشر حقوق بشر است که شیوا و دوستانش نوشته بودند . در اینجا من جواب سوال سوم خانم مینو الف : که از دست اندکاران فعلی کمیته گزارشگران حقوق بشر کرده  را می دهم .                               <<<<  سئول سوم _ آیا این کمیته یک نهاد مستقل است ؟ آیا اعضای سازمان تروریستی رجوی دست کم بخشی از مسئولیت این کمیته را بعهده دارند؟ واگرچنین باشد باید به هشیاری و دقت این گزارشگران سابق را تحسین نمود که پس از پی بردن به وجود افرادی مخالف آزادی ودموکراسی وحقوق بشر وآزادی اندیشه وبیان درآن کمیته عطایش رابه لقایش بخشیدند وکناررفتند . >>>>>                                                                                  این یک نهاد مستقل نیست . تعدای از اعضای سازمان تروریستی رجوی بخشی از مسئولیت این کمیته را  بعهده گرفته اند و متاسفانه موریانه وارآن کمیته را بی محتوا و معلبه خود کردند. و جدا» که باید هوشیاری ، دقت وآن شم قوی سیاسی گزارشگران سابق را تحسین کرد . که ان کمیته را عطایش را به لقایش بخشیدند و کنار کشیدند . هر جریانی در راستای تکامل بشری نباشد تبدیل به جسد می شود ، این جبر تکامل است . نمونه بارز آن سازمان مجاهدین خلق در سال های 1357 الی 1360 در توی مردم ایران کجا بود ؟ الان در کجا است ؟                     دادگاه شیوا نظر آهاری و سعید حائری روز شنبه 13 شهریور برگذار شد این در حالی است که شیوا نزدیک یک سال است در زندان است . الان منتظر حکم دادگاه است در دادگاه هم همانطور که در اطلاعیه چهار ماه قبل بیان کرده بودند ، هر گونه رابطه با این باند را رد کرد و این اتهام را از اساس بی پایه دانست واعمال تروریستی آنها را هم محکوم کرد . با آرزوی رهائی هرچه سریع تر شیوا نظر آهاری  – سعید حائری – هنگامه و دیگر فعالان و تلاشگران حقوق بشر.                                                                                                           

   محمد کرمی                   

oyanyoldash@yahoo.com

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s