شتر در خواب بیند پنبه دانه گهي لپ لپ خورد گه دانه دانه

شتر در خواب بیند پنبه دانه
گهي لپ لپ خورد گه دانه دانه

روز شنبه 26 ژوئن 2010 ساعت 10:06 شریف وطن فروش ( مهدی ابریشمچی ) مصاحبه ای با وَلورزاکتوئل – فِرِدریک پونس داشته است ، که این مصاحبه پنج ساعت قبل ازشروع گرد همایی جهانی !! فرقه صورت گرفته است . که نشان دهنده آن است که چه خیز بزرگی برداشته بودند و چه رویا ها در سر می پروراندند و آن رویاها به چه تبدیل شد با هم قسمت های از این مصاحبه را مرور می کنیم .
« مقاومت در انتظار ۱۰۰هزار تن در ورزشگاه ژان بوئَنِ تاورنی برای تغییر رقم گردهمایی ۲۰ژوئن۲۰۰۹ که ۸۰هزار ایرانی از چهار قاره جهان در آن گردهم آمده بودند، می باشد.
امسال, پارلمانترها و شخصیتهایی از ۲۰کشور و صدها نمایندگی خارجی که در میان آنها احزاب اصلی سیاسی فرانسه نیز میبایست حضور داشته باشند. »
تا اینجای قضیه توبره ای که سازمان مجاهدین با نام مستعار جبهه همبستگی ملی برپا کرده بود ونزدیک به پنجاه روزقبل بسیج گسترده و سنگینی در سرتاسر پنج قاره به راه انداخته بود و با توجه به اینکه در اروپا هم از لیست تروریستی خارج شده بود و دستش نسبت به سال قبل باز تر بود می خواست قدرت نمائی سیاسی کند و با سواستفاده از نام جنبش سبزکه در همه جا خودشان را با این نام معرفی و جا می زدند خودی به اربابش نشان بدهد و به رقیبان داخلی هم ثابت کند که لنگر ومحور اصلی انها هستند و خود را این طور معرفی می کرد.
« ما یک جبهه همبستگی ملی حول شورای ملی مقاومت ایران به راه انداخته ایم. این ائتلاف بسیار وسیع است و ریاست آن را مریم رجوی به عهده دارد که از یک تغییر دموکراتیک توسط مردم ایران دفاع می کند » « …. روز ۱۲ژوئن, نزدیک به ۹۰۰تن دستگیر شدند که بسیاری از آنان هواداران او.ام.پِ.ای [سازمان مجاهدین خلق ایران] بودند » . در این رابطه وقتی که میرحسین موسوی وآخوند کروبی پشیزی نسبت به حرف های این باند مخوف ارزش قائل نشدند در این مصاحبه فرصت را مغتنم شمرده و شمشیری به روی آنها کشیده است. جنگ قدرت در این مصاحبه هم بیرون می زند همان طور که در بالا اشاره شد ادعا دارند که رهبری در خارج و بر عهده مریم قجر عضدانلو می باشد « …… استحکام مخالفین به رغم پرهیزکردن حسین موسوی, یکی از چهره های نمادین این “انقلاب سبز” چهره های مخالف جماعت پراکنده [ایرانیان] را متعجب می کند …….
در عین حال، بیعت های مکرر موسوی با سیستم بر مبنای قدرت رهبر باعث بی اعتباری آنها شده است. مردم متوجه شده اند که راه حل مشکل نمی تواند از جناحهایی در درون برآید، بلکه از تغییر کامل رژیم حاصل میشود». تا این جای قضیه خواب پنبه دانه ای است که سازمان مجاهدین برای خودشان دیده اند، آنقدر هم امر بر آنها مشتبه شده است و مطمئن هستند که آن را از طریق مصاحبه بیرونی می کنند. اما واقعیت قضیه چیست ؟ طبق مراد آنها پیش خواهد رفت ؟
اما واقعیت خیلی تلخ تر از ان است که سازمان مجاهدین هرگز فکرش را هم نمی کرد و در واقع این گرد همائی شرایط اجتماعی این فرقه در پنج قاره را به نمایش گذاشت. این در حالی بود که پنجاه روز بسیج نیروئی سنگین، صدها ملاقات با شخصیت های سیاسی به خصوص در اروپا که آنها را دعوت به این مراسم کردند، تردد از هرنقطه پنج قاره به فرانسه ،همراه غذا و هتل و…. مجانی و خرج سنگینی که بیش از 10,000,000 یورو آنها را در بر گرفت و…..
چه دست آوردی برای انها داشت؟ آیا به هدفی که خیز برداشته بودند رسیدند ؟باهم به دست آورد آن نگاهی می اندازیم :
از شخصیت های سیاسی آنچه که تاکنون خبرگزاری های مختلف و شورای ملی مقاومت گزارش داده اند شش چهره بیشتر به چشم نمی خورد : جان بولتن ,معاون سابق وزیر خارجه و نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل – خوزه ماریا ازنار, نخست وزیر پیشین اسپانیا – سید احمد غزالی , نخست وزیر سابق الجزایر ( البته نامبرده مرغ عزا و عروسی مجاهدین است در همه جا یافت می شود ) آلخو ویدال کوادراس, یکی از معاونین پارلمان اروپا – موريس بوسكاور , شهردار شهر تاورنى ميزبان گردهمايى -ژان پير بكه, شهردار اورسوراواز. در حالی که آنها انتظار داشتند که صد ها نماینده و شخصیت سیاسی در این گرد همائی داشته باشند که در این رابطه شکستی سنگین خوردند و علیرغم بهای سنگینی که چه به لحاظ زمان و غیره گذاشته بودند در واقع دست آورد صفر بود.
به لحاظ نیرویی که از پنج قاره بسیج شده بودند که بتوانند عدد صد هزار را اعلام کنند و در این رابطه با دست باز به لحاظ خوراک، هزینه تردد، محل استراحت ، پول تو جیبی، قول انجام دادن انواع خدمات دیگر نمره منهای صفر گرفتن و این نشان دهنده آن است که این فرقه نه تنها در بین ایرانی ها هیچ پایگاه اجتماعی ندارند بلکه در بین افراد خارجی که با دوز و کلک می توانستند آنها را جمع آوری کنند و برای این گونه مراسم ها بیاورند آن موقعیت را از دست داده اند و این نشانگر وضعیت رو به اضمحلال آنها است و تمامی خبر گزاری ها که این گردهمائی را انعکاس دادند اشاره به هزاران شرکت کننده کردند. انقدر مسله افتضاح بودکه بیانیه هایي که به اسم دفتر شورای ملی مقاومت هم دادند عدد بالائی را نتوانستد اعلام کنند، که بیش از این برایشان آبروریزی نشود که با هم به انعکاس تعدادی از خبر گزاری که در سایت رسمی فرقه به نام هم بستگی ملی هم قید شده است نگاهی گذرا می کنیم :
تلویزیون فرانسوی ب.اف.ام ـ سازمان مجاهدین خلق, مخالفینی که بسیار خوب سازماندهی شده اند. موفق شد چندین هزار تن را علیه رژیم ایران گردهم بیاورد. این مخالفین ایرانی دو میهمان بلندپایه بین المللی را دعوت کردند, خوزه ماریا آزنار, نخست وزیر پیشین اسپانیا و به خصوص جان بولتون, عضو سابق دولت بوش, او دارای یک دیپلوماسی کاملاً مخالف با دیپلوماسی اوباما می باشد
خبرگزاری رویتر, ۲۶ ژوئن- پاریس – یک گروه ایرانی تبعیدی با پشتیبانی سیاستمداران بین المللی, روز شنبه گفت اگر قدرتهای جهان خواهان مهار کردن برنامه هسته ای ایران هستند, تحریمهای بسیار سر سخت تر باید بر تهران اعمال شود.
هزاران حامی شورای ملی مقاومت ایران که مقر آن در فرانسه می باشد, یک استادیوم موقت در شمال پاریس را پر کردند
آسوشیتدپرس: هزاران تظاهرات کننده در فرانسه گردهم می آیند تا از گروه تبعیدی ایرانی حمایت کنند
نیویورک تایمز، طی خبری در باره گردهمایی بزرگ ایرانیان در فرانسه گفت: در میان اقدامات امنیتی شدید, و با حضور برخی چهره های شناخته شده محافظه کار سیاسی همچون نخست وزیر پیشین اسپانیا ماریا ازنار و سفیر سابق آمریکا در ملل متحد, جان بولتن, جمعیت حاضر به سخنرانیهایی در محکومیت رژیم ایرانی آیت الله ها و احمدی نژاد گوش فرا دادند….
ژورنال پايونير در گزارشى از گردهمايى تاورنى نوشت: طرفداران سازمان مجاهدين خلق ايران در شمال پاريس گردآمدند تا عليه رژيم ايران اعتراض كنند.
روزنامه الزمان بينالمللى گزارشى از گردهمايى تاورنى در شماره امروز خود درج كرد و نوشت: طرفدار اپوزيسيون رژيم تهران به فراخوان شوراى ملى مقاومت ايران گردهم آمدند و خواستار ”يك تغيير واقعى دموكراتيك درايران“ شدند.
تلويزيون كى. ان. آن متعلق به جنبش تغيير كردستان عراق گفت: شوراى ملى مقاومت ايران بزرگترين گردهمايى خود را در فرانسه برگزار كرد. در اين گردهمايى مريم رجوى رئيسجمهور منتخب شوراى ملى مقاومت و جان بولتون نماينده سابق آمريكا در سازمان ملل و خوزه ماريو ازنار نخستوزير سابق اسپانيا سخنرانى كردند.
مركز اطلاع رسانى يو.ان.بى بنگلادش با عنوان تظاهرات كنندگان در فرانسه گردهم مىآيند تا از گروه ايرانى تبعيدى سازمان مجاهدين خلق ايران حمايت كنند ”
سایت تلویزیون والدواز خبر داد: ۳۵۰۰ پارلمانتر اروپایی و آمریکایی بیانیه ای در حمایت از راه حل مقاومت ایران صادر کردند
هفتهنامه اشپيگل ، خبرگزارى كانادا ، عرب نيوز، مركز اطلاع رسانى ايلاف عربستان سعودى ، تلويزيون الشرقيه – به اندازه یک تیتر خبری ساده به این گرد همائی اشاره کردند .
و این هم قسمتی از بیانیه شورا ملی مقاومت : …. در این میتینگ حمایت بیش از ۳۵۰۰تن از قانونگذاران از اروپا و آمریکای شمالی از مقاومت ایران و راه حل ارائه شده توسط آن اعلام گردید.
امضا کنندگان شامل اکثریت اعضای پارلمانهای ۲۳کشور شامل ۱۸پارلمان اروپایی, از جمله فرانسه, انگلستان, ایتالیا و همچنین پارلمان کانادا و کنگره ایالات متحده آمریکا می شدند.
صدها پارلمانتر از کشورهای مختلف عربی از جمله اکثریت نمایندگان پارلمان اردن, ۱۰۰نماینده پارلمان مصر و دهها پارلمانتر فلسطینی به ۳۵۰۰همکار غربی شان در حمایت از اشرف و مقاومت ایران پیوستند.
هموطنان عزیز: در پایان دیگر نیازی به توضیح نمی بینم همه چیز به عیان گویا ی حال این فرقه است و در واقع با این شکست سیاسی و اجتماعی جام زهری است که به حلقوم مسعود رجوی ریخته شد و رو به اضمحلال بودن انها ثابت شد.

آئینه سکندر جام جم است بنگر
تا برتو عرضه دارد احوال ملک دار
oyanyoldash@yahoo.com محمد کرمی

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s