قطعنامه شرکت کنندگان در حمایت از خانواده های قربانیان قلعه رجوی ( کمپ اشرف ـ عراق )

قطعنامه شرکت کنندگان در حمایت از خانواده های قربانیان قلعه رجوی ( کمپ اشرف ـ عراق )

ما با اعتقاد به کرامت والای انسانی، و با هدف نفی خشونت ، تروریسم و فرقه گرایی و کمک به خانواده های قربانیان قلعه رجوی ( کمپ اشرف ـ عراق ) در این گردهمایی بزرگ که با حضور 200 نفر از فعالین حقوق بشر در تاریخ نوزدهم ژوئن 2010 در شهر پاریس تشکیل شده ، شرکت کرده ایم.

بدون تردید در شرایط کنونی ، جامعه ایرانیان در داخل و خارج از کشور بیش از هر زمان نیازمند آرامش و آگاهی است ؛ به همین دلیل خود را موظف به زمینه سازی و ایجاد فضای مناسب برای تحقق این دو منظور می دانیم و در این راستا در جهت نفی عقاید خشونت طلبانه و فرقه گرایانه تلاش خواهیم کرد. ما باور داریم که گفتگو و تعامل بین عقاید مختلف می تواند و باید وجود داشته باشد و در این راستا کوشش خود را بکار خواهیم بست. ما از کلیه انجمن ها و کانونهای مدافع حقوق بشر و کارشناسان امور فرقه گرایی و ضد تروریسم ، خانواده های قربانیان که در برگزاری این گردهمایی بزرگ فعالانه شرکت داشته اند، سپاسگذاری می کنیم و با توجه به اینکه بخش گسترده ای از حاضرین در اجلاس را اعضای جداشده از سازمان مجاهدین خلق ، پشتیبانان آنها و خانواده های قربانیان تشکیل می دهند ، محورهای این بیانیه مبنای هماهنگی فعالیت های امضا کنندگان خواهد بود.

1 ـ ما اعتقاد داریم سازمان مجاهدين خلق به رهبري آقاي مسعود رجـوي و خانم مریم رجوی ، طي يك پروسه طولاني در سه دهه گذشته و با تاكيد بر دو محور ايدئولوژيك و نظامي خود ، از سازمان تحت سلطه اش يك فرقه مذهبي – تروریستی ساخته و اعضای خود را با روش های مغزشویی از درون تهي كرده است تا مانعي برای رهبری مادام العمر وی و همسرش مریم نباشند. رهبری این فرقه با مزدوری برای صدام حسین دیکتاتور سابق عراق ، درعوض انتقال رهبری و اعضای مجاهدین به عراق، شرایطی را در فضای خفقان و دیکتاتوری در کشور عراق براي سركوب هرچه بيشتر مخالفين خود فراهم کرد . مسعود رجوی و مریم رجوی منتقدين خود را ابتدا در زندانهاي انفرادی خودشان شكنجه مي دادند و زماني كه مطمئن ميشدند او همچنان مقاومت و مخالفت خود را با رهبری فرقه ادامه می دهد ، و براساس تباني كه با سرويس اطلاعاتي رژيم بعث عراق آنها را روانه سياه چالهاي عراق و زندان مخوف ابوغریب می کردند که ده ها نفر در این مورد آماده شهادت در دادگاه های بین المللی هستند.

2 ـ مسعود رجوی و مریم رجوی برا ي مشروعيت بخشي و لزوم حمايت از سازمان مجاهدين خلق ، همواره سعي دارند خود را بعنوان تنها آلترناتيو دمكرات ِ رژيم ايران معرفي نمايند ، سازماني كه حتي به ادعاي ديپلمتهاي اروپایی مقیم ایران از هيچ پايگاهي در داخل كشور برخوردارنبوده و هيچ مشروعيتي در ميان مردم ايران ندارند . بنابراین ما به کلیه تصميم سازان و تصميم گيران بين المللي و دولتي اين توجه را مي دهيم كه براي فشار به حكومت ايران نباید از تروريست هائي مثل مسعود رجوی و خانم رجوي استفاده ابزاري کرد. اين عمل باج دهي به تروريستهائي است كه تقریبا به اندازه تمامی مردم ایران شاکی دارند. .

3 – ما پشتیبانان و حمایت کنندگان این بیانیه هشدار می دهیم که رهبری و اعضاي سازمان مجاهدين خلق كه پس از فروپاشي رژيم صدام همراه با اسناد و مدارك و پولهاي اهدائي حزب بعث از عراق متواري و به اروپا گسيل شده اند ، ضمن لابي كردن با چهره هاي شناخته شده اي از اعضاي پارلمان اروپا در صدد هستند سابقه تروريستي خود و پروسه طولاني همفكري و همكاري با رژيم ديكتاتور عراق را يا مشروع جلوه دهند و يا تكذيب نمايند تا از اين مسير ، ننگ با صدام بودن را به فراموشي بسپارند و براي آينده خويش كسب مشروعيت نمايند . ارتباط ایدئولوژیک، و تشکیلاتی، مالی و تسلیحاتی سازمان مجاهدین خلق با حزب بعث صدام حسین طي سال های گذشته بر هيچكس پوشيده نبوده و نيست. فیلم ها و اسناد و مداركي كه از جنايات مشترك » رجوي و صدام » موجود است و در هر دادگاهي قابل ارائه ميباشد

4 ـ ما حمایت خود را از اقدام درست و قانونی دولت فرانسه در 17 ژوئن 2003 كه منجر به دستگيري خانم رجوي و بیش از 160 نفر از مسئولین ارشد این فرقه تروریستی شد، اعلام می کنیم. همچنین اقدام سازمان یافته و برنامه ریزی شده رهبری فرقه مجاهدین که منجر به سوزانده شدن چندین نفر در خیابان های پاریس در 17 ژوئن 2003 شد؛ محکوم می کنیم . ما ضمن تشکر از مواضع وزیر خارجه فرانسه آقای دکتر کوشنر در قبال این سازمان و تروریست دانستن این گروه از وزارت دادگستری فرانسه درخواست می کنیم که به شکایات قربانیان این سازمان از رهبری فرقه مجاهدین شتاب بیشتری بخشد..

5 ـ ما ضمن حمایت از حكم دولت عراق مبني بر اخراج نيروهاي سازمان مجاهدين از عراق ، دسیسه های رهبری سازمان مجاهدین خلق برای جلوگیری از اجرای این حکم و شانتاز و به کشتن دادن اعضای این سازمان را برای مقابله با این حکم قانونی دولت عراق را محکوم می کنیم و مسئولیت اخلال در روند خروج اعضای قربانی مجاهدین به هر کشوری که مایل هستند بر عهده رهبری مجاهدین خلق می دانیم.

6 ـ مریم رجوی رهبر فرقه مجاهدین خلق که در اوورسورواز فرانسه مستقر می باشد ، در صدد است در صورتیکه حكم به اخراج اعضای مجاهدین خلق توسط دولت عراق نهایی شود ، همچنان ساختار این فرقه تروریستی را حفظ و درخواست کند که اعضای این گروه به صورت دسته جمعي به يك كشور اروپائي ، احتمالا فرانسه یا کشورهای اسکاندیناوی منتقل شوند تا جاي بغداد را با يك پايتخت اروپائي عوض كرده و بساط تروريستي خود را در آنجا داير نمايند . ما شرکت کنندگان در این سمینار نسبت به این امر هشدار می دهیم و حضور فرقه مجاهدین خلق در اروپا را تهدیدی برای مردم اروپا می دانیم.

7 ـ شرکت کنندگان در این سمینار اعتقاد دارند که بسياري از اعضای قربانی و اسیر این فرقه در کمپ اشرف عراق نيازمند به پزشك روانشناس و درمان هستند تا از اسارت فكري كه در طي يك پروسه طولاني به آن دچار شده اند ، رهائي يابند. براي تحقق اين مهم ما مصرانه از سازمان صلیب سرخ ، کمیساریای عالی پناهندگان ، سازمان پزشکان بدون مرز درخواست می کنیم باید با تك تك این افراد خارج از حصار فیزیکی فرقه و بدون حضور نمایندگان این فرقه ملاقات صورت گیرد.

8 – ما ترور شخصیت و برخوردهای فیزیکی خشونت طلبانه فرقه مجاهدین خلق در اروپا نسبت به جداشدگان و دیگر منتقدین و ایرانیان آزاده را محکوم و خواهان توضیح رهبری سازمان در این باره هستیم.

9 ـ ما معتقدیم که در یک مبارزه سیاسی اجتماعی اصولی ،هیچگاه نباید مانعی برای بروز عواطف انسانی و پیوندهای خانوادگی باشد از این رو از سازمان مجاهدین می خواهیم که به احساسات و عواطف انسانی اعضای خود احترام گذاشته و اجازه ملاقات اعضای خود با خانواده ها یشان را بدون حضور مراقب وفرد سازمانی بدهد و ممنوعیت ازدواج در این سازمان را ملغی اعلام کند.

10- در ارتباط با بند ردیف 9 این قطعنامه ، ما از دولت عراق ، آمریکا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا درخواست داریم نسبت به اعضای مجاهدین که در قرارگاه اشرف حضور دارند احساس مسئولیت کرده و نسبت به احقاق حقوق حدا قل آنها منجمله حق ملاقات با خانواده ؛ حق دسترسی آزاد و بی قید و شرط به اطلاعات و اخبار و حق انتخاب و….اقدام کنند.

در پایان این بیانیه ما با احترام به خانواده های مجاهدین خلق که بیش از 8 ماه است که در جلوی کمپ اشرف در عراق منتطر دیدار با عزیزانشان هستند به آنها اعلام می داریم که :

الف – عزیزان و جگرگوشه های شما ،دوستان و خواهران وبرادران ما هستند ؛ ما سالها با آنها رنج برده ایم و مطمئن باشید که برای رهائیشان تا آخر با شما ایستاده ایم .

ب – ما به شما اطمینان میدهیم که تمامی مصاحبه ها و گفته های عزیزانتان علیه شما، تماما زیر فشار فرقه ای سازمان بوده و قلب همه آنها هر لحظه با یاد شما می تپد و فقط با عشق و عاطفه خانوادگی می توان این فشارها را خنثی کرد.

پ- ما صدای شما را به گوش هرکس و تاهرکجای جهان که دستمان برسد خواهیم رساند و این امر را مسئولیت اخلاقی خود تلقی کرده و صبر و استقامت شما را می ستائیم.

ت-ما نیز چون شما از خطراتی که ساکنان اشرف را تهدید میکند بیمناکیم و با روشنگری و اطلاع رسانی سعی خواهیم کرد که مانع آن شویم و از شما میخواهیم با هوشیاری و حضور این تهدیدات را خنثی کنید.

کمیته برگزار کننده سمینار بزرگ پاریس

انجمن های حمایت کننده : انجمن آریا، انجمن ایران اینترلینک، انجمن ایران پیوند ، کانون آوا ، انجمن ایران باستان، انجمن ایران سبز ، کانون رهایی، کانون ایران قلم ، انجمن پارس ایران

افراد امضا کننده

1ـ عباس صادقی ( آلمان )

2 ـ رعنا صمد زاده اقدم ( سوئد )

3 ـمریم احمدی ( سوئد )

4 ـ حسین صمد زاده اقدم ( سوئذ )

5 ـ آریا عبداللهی ( نروژ )

6 ـ جواد ابولحسینی ( هلند )

7 ـ علیرضا بشیری ( نروژ )

8 ـ بتول ملکی ( سوئیس )

9 ـ مسعود جابانی ( هلند )

10 ـ محمد حسین سبحانی ( آلمان )

11 ـ هادی شمس حائری ( هلند )

12 ـ نوشین بشیری ( نروژ )

13 ـ توارطان باباخانی ( هلند )

14 ـ تامین عبداللهی ( نروژ )

15 ـ رابعه شاهرخی ( سوئد )

16 ـ هاشم پیرو ( نروژ )

17 ـ حمید یزدان فر ( نروژ )

18 ـ جعفر احمدی ( نروژ )

19 ـ مریم طاهریان پژوه ( سوئد )

20 ـ مهدی احمدی ( سوئد )

21 ـ امید احمدی ( سوئد )

22 ـ مسعود خدابنده ( انگلستان )

23 ـ ایوب کرد رستمی ( کانادا )

24 ـ فرشید احمدی ( سوئد )

25 ـ فرید آرمیده فرزند علی اکبر آرمیده ( سوئد )

26 ـ سعید آرمیده فرزند علی اکبر آرمیده ( سوئد )

27 ـ میترا یوسفی ( سوئد )

28 ـ ناصر رضوانی ( سوئد )

29 ـ فرشید نظری ( نروژ )

30 ـ فرزاد فرزین فر ( سوئد )

31 ـ نیما پرنیا ( نروژ )

32 ـ آن سینگلتون ( انگلستان )

33 ـ سعید خدابخش ( کانادا )

34 ـ پروین حاجی ( کانادا )

35 ـ فرشته حسینی (دانمارک )

36 ـ پریا دبیریان ( یونان)

37 ـ حسنی فرجی ( سوئد )

38 ـ امید آریا پور ( نروژ )

39 ـ فرامرز افشاری ( بونان )

40 ـ الهام نوروزی ( کانادا )

41 ـ سهیلا نوروزی ( کانادا )

42 ـ بابک ـ الف ( فرانسه )

43 ـ علیرضا نصراللهی ( فرانسه )

44 ـ مصطفی محمدی ( کانادا )

45 ـ شان کرد رستمی ( کانادا )

46 ـ مارلن کرد رستمی ( کانادا )

47 ـ بهاره نیکبخت ( فرانسه )

48 ـ حسن پیرانسر ( فرانسه )

49 ـ حامد صرافپور ( فرانسه )

50 ـ علیرضا نبوی ( سوئد )

51 ـ آنیکا نبوی ( سوئد )

52 ـ سارا نبوی ( سوئد )

53 ـ روحی اصلانی ( سوئد )

54 ـ زهرا مکاری ( سوئد )

55 ـ کنار جاسم علی ( هلند )

56 ـ هوریه محمدی ( کانادا )

57 ـ شیرین اقوامی ( سوئد )

58 ـ زری اقوامی ( سوئد )

59 ـ مهری نصیری ( سوئد )

60 ـ غلام شیر علی ( نروژ )

61 ـ حبیب خرمی ( هلند )

62 ـ مرضیه گنجشکی ( هلند )

63 ـ محبوبه .حمزه ( کانادا )

64 ـ نارمین جاسم علی ( هلند )

65 ـ زهرا محمدی ( هلند )

66 ـ محمد محمدی ( کانادا )

67 ـ مرتضی محمدی ( کانادا )

68 ـ حمید توانا ( هلند )

69 ـ محمد هراتی ( هلند )

70 ـ تول ملاوی

71 ـ کریگوریان

72 ـ محمد اعلامی

73 ـ خلیل تقوی ( هلند )

74 ـ مینا تقوی ( هلند )

75 ـ کریم حقی ( هلند )

76 ـ خالد تقوی ( هلند )

77 ـ زاغیک باباخانی ( هلند )

78 ـ حمید بالفان ( هلند )

79 ـ مریم جهانفرد ( هلند )

80 ـ محمد کرمی ( فرانسه )

81 ـ جواد فیروزمند ( فرانسه )

82 ـ مهدی سجودی ( آلمان )

83 ـ مهرداد ساغرچی ( اسکاندیناوی )

84 ـ علی جهانی ( آلمان )

85 ـ مجید روحی ( دانمارک )

86 ـ پروین جعفری ( دانمارک )

87 ـ رویا هراتی پور (نروژ )

88 ـ بشیر همدردزاده ( سوئد )

89 ـ جاوید حسینی ( یونان )

90 ـ محمد ستاری ( نروژ )

91 ـ جلیل حسیمی ( دانمارک )

92 ـ زید رحمانپور ( نروژ)

93 ـ اشرف محمدی ( نروژ )

94 ـ حمید بالفان ( هلند )

95 ـ نور دارا ( هلند )

96 ـ سهیلا بهبودی ( آلمان )

97 ـ نسرین بهبودی ( هلند )

98 ـ کاظم حسینی ( هلند )

99 ـ علی قشقاوی ( آلمان )

100 ـ امیر موثقی ( آلمان )

101 ـ ادوارد ترمادو ( آلمان )

102 ـ آرمینه ترمادو ( آلمان )

103 ـ بهزاد علیشاهی ( هلند )

104 ـ ناهید امیری ( هلند )

105 ـ علیرضا میرعسگری ( آلمان )

106 ـ محسن عباسلو ( اتریش )

107 ـ علیرضا نقاش زاده ( آلمان )

108 ـ الهام کاکاوند ( هلند )

109 ـ علی اکبر راستگو ( آلمان )

110 ـ ماجد دارا ( هلند )

111 ـ نوریه دارا ( هلند )

112 ـ نونا عبداللهی ( هلند )

113 ـ علی تقوی ( هلند )

114 ـ مهدی فدایی ( آلمان )

115 ـ خالد تقوی ( هلند )

116 ـ یوریک ابراهیمیان ( آلمان )

117 ـ فریده براتی ( هلند )

118 ـ محبوبه براتی ( هلند )

119 ـ آرش مقدم ( هلند )

120 ـ بتول سلطانی

121 ـ آرمین سراج ( هلند )

122 ـ کاردو دارا ( هلند )

123 ـ الف آبخازیان ( آلمان )

124 ـ نارینه آرتش ( آلمان )

125 علی زیرک ( هلند )

126 ـ سارا صادقی ( آلمان )

127 ـ بهادر خرمی ( هلند )

128 ـ جعفر گنجشکی ( دانمارک )

129 ـ جمشید چارلنگ ( آلمان )

130 ـ علی شیخی ( هلند )

131 ـ حسام شیخی ( هلند )

132 ـ رضا صادقی ( بلژیک )

133 ـ ایمان واسطی ( هلند )

134 ـ خلیل واسطی ( هلند )

135 ـ فرامرز پاشایی ( کانادا )

136 ـ محمد نبی سلیمان نجات ( کانادا )

137 ـ خوشنام حسامی ( کانادا )

138 ـ حسن صابری ( کانادا )

139 ـ مهرزاد زردشتیان ( هلند )

140 ـ قدرت حمیدی ( کانادا )

141 ـ هاشم میرزا ( هلند )

142 ـ ارشاک نقد علی ( هلند )

143 ـ ابراهیم مناف ( هلند )

144 ـ سوا مناف ( هلند )

145 ـ امیر عاطفه ( هلند )

146 ـ ساناز دارا ( هلند )

147 ـ سعید سلطانپور ( کانادا )

148 ـ مهناز علوی ( هلند )

149 ـ کریستین کرخازیان ( آلمان )

150 ـ حبیب اسداللهی ( آلمان )

151 ـ میلاد آریایی ( آلمان )

152 ـ علی قشقاوی ( آلمان )

153 ـ شادی دوستی ( هلند )

154 ـ حسن حقی ( هلند )

155 ـ مصطفی رحمانی ( آلمان )

156 ـ امیر موثقی ( آلمان )

157 ـ سعیده جابانی ( هلند )

158 ـ مریم واسطی ( هلند )

159 ـ حسین قنبری ( فنلاند )

160 ـ منصور نظری ( فرانسه )

161 ـ حسین نقدی ( آلمان )

162 ـ محمد رزاقی ( فرانسه )

163 ـ نادر نادری ( فرانسه )

164 ـ یحیی حقجو ( سوئد )

165 ـ فرامرز نیک صفت ( دانمارک )

166 ـ سپیده عارف – فرانسه

167 ـ دکتر فرزاد رهنما – آمریکا – کارولینا

168 ـ محمد علوی -فرانسه

169 ـ شیوا مصطفوی -فرانسه

170 ـ مهران تقی آبادی – فرانسه

171 ـ جمشید پیوسته ( هلند )

اسامی در حال تکمیل شدن هست

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s